Wirtualne Targi Książki. Pamiętajmy o literaturze w czasie pandemii

Wirtualne Targi Książki. Pamiętajmy o literaturze w czasie pandemii

Przegląd

W czasach, gdy odwołanych jest większość spotkań autorskich i tradycyjnych wydarzeń, czytelnicy wciąż chcą sięgać po nowości wydawnicze, spotykać się z ulubionymi autorami oraz wiedzieć, jakie książki ukazują się teraz na rynku. Odpowiedzią na te potrzeby są trwające od początku maja Wirtualne Targi Książki, organizowane przez redakcję serwisu Granice.pl.

Na stronie internetowej Wirtualnych Targów Książki – https://www.wirtualnetargiksiazki.granice.pl – znaleźć można stoiska polskich wydawców, którzy mimo trudnej sytuacji publikują nowe książki. Na każdym ze stoisk można zapoznać się z propozycjami danego wydawcy, a po kliknięciu w konkretny tytuł przeczytać opis wydawniczy oraz przejść do wybranej przez siebie księgarni internetowej. Kupując książkę, wspiera się dotkniętą skutkami pandemii koronawirusa branżę wydawniczą, pisarzy, tłumaczy, ilustratorów i wydawców. Można również zapoznać się z informacjami na stronie internetowej targów, a następnie wybrać się do najbliższej księgarni lub zamówić książkę do domu – na przykład w ramach akcji „Książka na telefon”.

Wirtualne Targi Książki to także okazja do poznania bliżej autorów i rynku książki. Na stronie codziennie przeczytać można kolejne artykuły o nowościach wydawniczych oraz wywiady z pisarzami. Czytelnicy mogą również zapoznać się z fragmentami i recenzjami wydawanych w ostatnich miesiącach książek. Najważniejszą jednak częścią strony jest codziennie aktualizowane kalendarium spotkań autorskich online i baza nagrań z tych rozmów z pisarzami, które już się odbyły. Baza ta liczy już ponad 120 pozycji i codziennie jest uzupełniana.

Targom towarzyszy akcja #ksiazkanakryzys, w ramach której miłośnicy literatury dzielą się z sobą nawzajem książkami, które pomagają im w najtrudniejszych chwilach. Inicjatywy wspierają pisarze, bibliotekarze, blogerzy i czytelnicy, dzieląc się informacjami o nich w mediach społecznościowych.

 

Więcej informacji na stronach akcji:
https://www.wirtualnetargiksiazki.granice.pl
https://www.ksiazkanakryzys.pl

Kategorie: Wydarzenia