„Księgarnie Odporne” – 22 krakowskie księgarnie weźmie udział w nadzwyczajnym programie ochronno-pomocowym

Krakowskim księgarniom, będącym miejscami od lat współtworzącym literackie i kulturalne życie Krakowa pospieszyło z pomocą miasto, które wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, przygotowało w ramach szeroko zakrojonej strategii „Kultura Odporna” nadzwyczajny program wsparcia dla księgarń.

W wyniku naboru w programie wezmą udział łącznie 22 niesieciowe księgarnie i antykwariaty:

Antykwariat PiBook
Antykwariat Abecadło
Antykwariat SK
Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
De Revolutionibus Books & Café
Fankomiks Księgarnia Hobbistyczna
Główna Księgarnia Naukowa
Księgarnia Książkoteka
Księgarnia Akademicka
Księgarnia CUD
Księgarnia Jedynka
Księgarnia Karakter
Księgarnia Muza II
Księgarnia Pod Globusem
Księgarnia Kurant
Lokator Kawa & Książki
Massolit Books
Spółdzielnia Ogniwo
Szafa Pełna Książek
Księgarnia Skrzat (ul. Prądnicka 77)
Księgarnia Skrzat (os. Niepodległości 3)
Café NOWA Księgarnia

Udział w programie gwarantowała zarówno jakość i różnorodność oferty książkowej, jak i zaangażowanie księgarni w aktywności kulturalne. Efektem przedsięwzięcia będzie nie tylko bezpośrednie wsparcie księgarń w kryzysowym dla nich momencie, ale cykl wideorecenzji oraz recenzji tekstowych, których autorami i autorkami będą sami księgarze. Z pierwszymi książkowymi rekomendacjami krakowskich księgarzy będzie można zapoznać się już niebawem na profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO w mediach społecznościowych oraz w miesięczniku „Karnet”.

 

Program „Księgarnie Odporne” jest częścią wieloletniej strategii wsparcia rozwoju księgarstwa tradycyjnego wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO, realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe wraz z partnerami. „Księgarnie Odporne” to element miejskiej strategii „Kultura Odporna” adresowanej do krakowskich środowisk kulturalnych w związku z pandemią koronawirusa.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Kraków