Pola i 10 zasad wirusoobrony!

Przegląd

Znacie Polę* i jej historię?
Tym razem Pola ma dla Was garść wskazówek, jak obronić się przed paskudnymi wirusami! Pobierzcie bezpłatny plakat i udostępniajcie wszem i wobec!
Nie damy się wirusom!

Gabriela Rzepecka-Weiss, autorka książki Gdy Pola się zgubi”, napisała ‚10 zasad wirusoobrony’, czyli co robić i jak postępować, żeby zachowywać się odpowiedzialnie i nie dać się paskudnym wirusom!

Na stronie Wydawnictwa Dwukropek można pobierać poradnik bezpłatnie, udostępniać, dzielić się wiedzą i pomagać dzieciom zapamiętywać zasady

http://dwukropek.com.pl/co-nowego/pobierz-plakat-pola-i-10-zasad-wirusoobrony/?fbclid=IwAR2ppaJxx4RvvqXZimxfMBY47f__4FeaMwlMiPzGIaEhy4BxnmPC4yTfIO0

 

Gdy Pola się zgubi

Pola doskonale zna wszystkie sześć ZASAD DLA ZAGUBIALSKICH:

1. Nie szukam. Czekam
2. Nie mogę wchodzić autom w drogę
3. Do pomocy gotowe służby mundurowe
4. Ktoś nieznany? Nie ufamy
5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany
6. Mam być widziana, a nie schowana!

Tylko, czy będzie o nich pamiętać, kiedy naprawdę się zgubi? Jak sobie poradzi sama na ulicy? W obcym miejscu? Czy będzie wiedziała, kogo poprosić o pomoc?

Na te oraz inne pytania odpowie ta niezwykle mądra, pięknie opowiedziana i zilustrowana, książeczka, którą Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych objęła patronatem. I chociaż porusza bardzo poważny temat, może stanowić dla rodziców świetny punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem, a nawet „zabawy w bezpieczeństwo”.

 

 

 

 

Tagi: Dwukropek