Decyzja podjęta – Targi Książki we Frankfurcie odbędą się w planowanym terminie 14-18 października 2020

Juergen Boos, prezes i dyrektor generalny Frankfurter Buchmesse, ogłosił plan zorganizowania targów książki w klasycznej wersji w centrum wystawienniczym, jak i „szerokiego wirtualnego programu”.

„W tym roku” – mówi Boos, informując media – „organizowanie Frankfurter Buchmesse jest ważniejsze niż kiedykolwiek. „Ze względu na koronawirusa targi książki we Frankfurcie 2020 to edycja specjalna – program obejmuje wydarzenia w halach ekspozycyjnych w połączeniu z przyszłościowymi formatami cyfrowymi.

Organizatorzy mają plan wykorzystania przestrzeni – zarówno fizycznej, jak i cyfrowej – w nietypowy sposób, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa związane z pandemią.

Uwe Behm, dyrektor zarządzający targów, Messe Frankfurt, mówi: „Frankfurter Buchmesse jest częścią DNA tego miasta, a także ikoną branży targowej. Bardzo się cieszymy, że branża postanowiła zorganizować targi książki w 2020 roku, wysyłając tym samym bardzo pozytywny sygnał gospodarczy.”

Zdaniem przewodniczącej Zrzeszenia Niemieckich Księgarzy KarinSchmidt-Friderichs branża księgarska pomimo pandemii koronawirusa naciskała na zorganizowanie Frankfurckich Międzynarodowych Targów Książki.

„Jest ogromne pragnienie Targów Książki; wielu uczestników rynku domaga się tego” – powiedziała w rozmowie z „Frankfurter Rundschau”. Zrzeszenie otrzymuje wiele próśb i apeli, by koniecznie zorganizować te targi. „Są absolutnie potrzebne“.

Nie ma mowy o tłumach w halach ekspozycyjnych, planuje się raczej szerokie przejścia z mniejszą liczbą stoisk. Wiele procesów miałoby formę cyfrową i odbywało się w Internecie, jak np. część handlu licencjami.

 

 

 

źródło: publishing perspectives, dw