Zakończyła się specjalna edycja Targów w Bolonii online

Przegląd

Internetowe Targi w Bolonii ogłosiły, że w dniach 4-7 maja, podczas wirtualnych targów książki, ​​na platformie  zarejestrowało się ponad 500 wydawców, którzy przesłali około 20 000 tytułów. Przypomnijmy, że platforma internetowa, umożliwiała prawie 1500 wystawcom, którzy już zarejestrowali się w BCBF 2020, prezentowanie swoich tytułów, tworzenie i otrzymywanie ofert oraz planowanie spotkań wideo.

Mimo mniejszej liczby wystawców, Bolońskie Targi Książki dla Dzieci przyciągnęły dwukrotnie więcej odwiedzających online niż tradycyjna impreza organizowana w północnych Włoszech.

Podczas wirtualnych targów, platformę odwiedziło 60 000  użytkowników, z których 75% pochodziło spoza  Włoch. (tradycyjne targi odwiedza 30 tys. osób)

Z pierwszych danych wynika, że BCBF TV  obejmujące „programy na żywo, a także produkcje w studio i transmisje na żywo”  miały 30 000 wyświetleń (nie użytkowników). Były to po części webinaria, „konferencje”, rozmowy, wywiady i ceremonie wręczenia nagród.
W projekcie „“Illustrators Marathon” wzięło udział około 240 ilustratorów z 47 krajów, a na internetowej „ścianie ilustracji” zaprezentowane zostały prace około 2500 ilustratorów z 80 krajów.
Przyznano 32 nagrody, odbyło się ponad 40 wydarzeń online, w tym relacja z przyznania Nagrody im. Hansa Christiana Andersena.

 

 

 

 

źródło publishingperspectives