Alek Rogoziński na Wirtualnych Targach Książki Empik!

Przegląd


Od 20 maja trwają Wirtualne Targi Książki zorganizowane przez Empik. Już w najbliższą sobotę, 23 maja, jednym z gości wydarzenia będzie
Alek Rogoziński, autor komedii kryminalnej „Teściowe muszą zniknąć” Wydawnictwa W.A.B.!

Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz
23 maja (sobota), godz. 16:00
WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Gdzie diabeł nie może, tam teściowe pośle!

Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Kazimiera regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i masoni. Maja regularnie paraduje w Marszach Równości, żyje w konkubinacie, a z rzeczy uznawanych za święte uznaje tylko święty spokój. Nic więc dziwnego, że obie serdecznie się nie znoszą. Problem w tym, że syn jednej z nich i córka drugiej są małżeństwem. W dodatku takim, które wpadło w nie lada kłopoty.Kiedy jedno z ich dzieci zostaje oskarżone o morderstwo, a drugie porwane, Kazimiera i Maja muszą połączyć siły, aby udowodnić ich niewinność. Pytanie – czy same się przy tym nie pozabijają?

“Teściowe muszą zniknąć to czternasta powieść Alka Rogozińskiego – kryminalna komedia pomyłek, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru.

Alek już niejeden raz udowodnił, że zasługuje na tytuł Króla Komedii Kryminalnych. Dwie zwariowane teściowe, szczypta tajemnicy, dwie łyżki suspensu i cała garść dobrego humoru.
Z tego po prostu musiała wyrosnąć przepyszna powieść!
Katarzyna Berenika Miszczuk

Alek Rogoziński – pisarz, twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, dziennikarz. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor.Jego literackim debiutem była wydana w marcu 2015 roku komedia kryminalna „Ukochany z piekła rodem”, która dotarła do pierwszego miejsca na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony w 2017 roku pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę w 2018 roku za „Zbrodnię w wielkim mieście” i w 2019 roku za „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”. Ta ostatnia powieść doczekała się znakomicie przyjętej inscenizacji na deskach stołecznego Teatru Druga Strefa. Książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się już w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy. Prywatnie Alek jest warszawiakiem, pasjonatem historii Starożytnego Rzymu, fanem Madonny i Jima Morrisona, a jego ulubionym hobby są podróże po świecie.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Grupa Foksal, WAB