Stora Enso z wyróżnieniem „Platinum” w rankingu stworzonym przez EcoVadis

Stora Enso z wyróżnieniem „Platinum” w rankingu stworzonym przez EcoVadis

Przegląd

Stora Enso poinformowała o uzyskaniu najwyższej oceny („Platinum”) i zdobyciu 82 punktów na 100 możliwych w dorocznym rankingu globalnych dostawców, którzy najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju, przygotowywanym przez EcoVadis. Ta międzynarodowa platforma wspiera przedsiębiorstwa oceniając dostawców pod kątem wdrażanych przez nich praktyk etycznych oraz oddziaływania na środowisko naturalne i społeczeństwo.

EcoVadis dokonała oceny Stora Enso na podstawie dostarczonych przez firmę danych, z uwzględnieniem czterech aspektów działalności: ochrony praw pracowniczych i praw człowieka, etyki biznesu, zrównoważonej polityki zakupowej oraz dbałości o środowisko naturalne. Skandynawski koncern uzyskał status „Top 1% Performer” wśród wszystkich przedsiębiorstw, co oznacza, że znalazł się on w procencie najwyżej ocenianych spośród tych, jakie EcoVadis poddał analizie. Podobny status uzyskał w kategorii dostawców działających w przemysłach celulozowym, papierniczym i produkcji kartonów.
Firma uzyskała ponadto następujące oceny: wśród wszystkich firm poddanych analizie – „Top 1% Performer” w obszarach etyki biznesowej oraz polityki zakupowej, „Top 4% Performer” w dziedzinie ochrony środowiska, zaś wśród przedsiębiorstw z branży celulozowo-papiernicznej – „Top 1% Performer” w zakresie dbałości o prawa człowieka i prawa pracownicze.

Platforma EcoVadis skupia ponad 65 tys. przedsiębiorstw, a jej głównym zadaniem jest wsparcie firm z całego świata przy gromadzeniu danych, dotyczących polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez dostawców, a także współpracy przy jej wdrażaniu w ramach istniejącego łańcucha dostaw oraz udoskonalaniu związanych z tym działań. Karty oceny, przygotowywane przez ekspertów EcoVadis na podstawie danych pozyskanych od dostawców, zawierają szczegółową analizę zachowań i ryzyk. (PAI)

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Stora Enso