Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń

Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń

Przegląd

Firma Duplo poinformowała – podczas specjalnej transmisji on-line – o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-618. To – jak podaje producent – dwukrotnie szybszy następca popularnego modelu DC-616Pro, a także prędkościowo zbliżony do wysokoprodukcyjnego modelu DC-646iPro – oba cieszą się dużą popularnością na całym świecie, również w Polsce.

Modułowa budowa nowego urządzenia pozwala użytkownikom rozbudowywać je (o moduły do perforacji, mikroperforacji fragmentarycznej, które są programowane z poziomu komputera) w zależności od potrzeb, co ma nadać inwestycji elastyczny charakter. Pracy urządzenia można się przyjrzeć bliżej, oglądając załączony film:

 

DC-618 to w pełni automatyczne rozwiązanie do obsługi wydruków cyfrowych (o gramaturze do 400 g/m2), krótkich serii i zmiennych nakładów. Jest kompaktowym urządzeniem, które w jednym przebiegu wykonuje 6 cięć wzdłużnych, 30 poprzecznych i 20 bigowań. Pracuje z prędkością do 23 arkuszy na minutę w zależności od aplikacji. Dedykowane jest produkcji różnego rodzaju materiałów na żądanie – od wizytówek, poprzez karty okolicznościowe, zaproszenia, pocztówki, perforowane lub odrywane kupony, foldery, karty menu, winietki i wiele innych, na okładkach kończąc. DC-618 jest wyposażony w krążkowe noże tnące, gilotynę i listwę bigującą z regulacją głębokości.

Nowe, udoskonalone oprogramowanie sterujące
Wraz z opcjami do perforacji i bigowania wzdłużnego, urządzenie oferuje możliwości kilku urządzeń w jednym zintegrowanym systemie, który wspiera nowe oprogramowanie PC Controller, usprawniające produkcję. Jak zapewnia producent, jest ono intuicyjne i proste w obsłudze, co sprawia, że do pracy z nim można delegować dowolną osobę w firmie. Co więcej, podobnie jak w poprzednich modelach, w Duplo DC-618 można programować nieograniczoną liczbę nowych zadań i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w dotychczas zapisanych pracach. Alternatywnie operator ma też możliwość korzystania z dotykowego panela LCD, poprzez który może zapisać w maszynie do 250 programów.

Automatyczna impozycja – sprawdzone rozwiązanie w nowym wydaniu
Dzięki zastosowanemu w urządzeniu oprogramowaniu Fiery Impose użytkownik – jak podkreśla Duplo – może zaoszczędzić nawet 70% czasu, poprzez automatyzację procesów związanych z impozycją. Spośród dostępnych w urządzeniu może użyć szablonów impozycji Duplo dla Fiery Impose. Może również tworzyć niestandardowe szablony w oprogramowaniu PC Controller, a następnie importować je do Fiery Impose, gdzie zobaczy podgląd impozycji z liniami cięcia, bigowania, kodami kreskowymi i znacznikami.
Automatyczna impozycja – jak podkreśla Duplo – gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów ludzkich oraz przyspiesza realizację zleceń.

Dodatkowe moduły: rozszerzenie oferty wraz z rozwojem firmy
Oprócz standardowych DC-618 posiada też specjalne moduły, w które w zależności od potrzeb drukarni może zostać doposażona maszyna. Ręcznie ustawiany moduł perforacji i bigowania wzdłużnego pozwala na wykonanie tych operacji wzdłużnie na całej długości arkusza. Moduł automatycznych narzędzi wzdłużnych, działających fragmentami i po całości, pozwala na szybkie zaprogramowanie kuponów. Moduł perforacji poprzecznej umożliwia z kolei wielokrotne wykonanie perforacji fragmentarycznej i całościowej w poprzek arkusza. Boczny nadmuch powietrza usprawnia natomiast pobieranie długich i ciężkich arkuszy.

Czytnik kodów kreskowych i znaczników pasowania
Nadrukowane kody kreskowe są odczytywane w urządzeniu DC-618 przez specjalną kamerę. W ślad za tym automatycznie zostaje przywołane zadanie z parametrami konkretnej pracy i w ten sposób uruchamiany jest proces produkcji. Dzięki znacznikowi pasowania urządzenie automatycznie koryguje przesunięcia
obrazu względem arkusza, wzdłuż i w poprzek arkusza, co pozwala zautomatyzować produkcję.

„Mamy nadzieję, że nasza nowa propozycja spotka się z równie ciepłym przyjęciem, jak w przypadku poprzedniego modelu naszego wielozadaniowego multifinishera. Tym bardziej, że nowe urządzenie DC-618 oferuje jeszcze większe możliwości i jest jeszcze szybsze niż jego szybki poprzednik – mówi Gabriela Swat. – Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami (www.duplopolska.pl; tel. 22 845 70 23) – jesteśmy do Państwa dyspozycji”.

 

PAI

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Duplo