Małgorzata Musierowicz uzupełnia „Jeżycjadę” i uchyla rąbka niejednej tajemnicy!

Przegląd

Ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka to tylko niektóre elementy składające się na najnowsze wydawnictwo Małgorzaty Musierowicz zatytułowane „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Premiera tej międzypokoleniowej, bo powstałej we współpracy z córką – Emilią Kiereś – książki zaplanowana jest na 6 maja.

 

„Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Borejków i „Jeżycjady” – bez względu na wiek i płeć. Wszystko, cokolwiek człowiek tworzy, nieodmiennie musi wyrastać z tej gleby, z której on sam wyrósł. W naszym słowniku uzupełnień znajdziecie okruchy tej gleby i źdźbła moich upodobań. Znajdziecie tu także – namalowane i narysowane na Waszą prośbę – podobizny tych bohaterów serii jeżyckiej, którzy nigdy dotąd nie zostali sportretowani. I są tu też zdjęcia ważnych miejsc powieściowych – zrobiła je Emilia, bardzo w tym zakresie kompetentna („Jeżycjada”, siłą rzeczy, jest częścią takzże jej życia, podobnie jak jezżycka sceneria otaczająca ją od urodzenia). No i, rzecz jasna, pokażemy to i owo z naszego rodzinnego albumu fotograficznego. – napisała Małgorzata Musierowicz we wstępie do „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”

Fani autorki i jej twórczości dzięki tej książce zajrzą do mieszkania Borejków i dowiedzą się między innymi, jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym. Obejrzą też jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke. Będą mogli też zachwycić się jeżycką architekturą przeglądając zdjęcia wykonane przez Emilię Kiereś: jeżyckie balkony, wykusze i inne detale poznańskiej secesji.

 

W książce znajdą też mapę Poznania z oznaczeniem miejsc Jeżycjadowych, takich jak między innymi kamienice Borejków i Dmuchawca przy Rooosevelta, willa Bebe i Konrada, willa pana Paszkieta, dom Noelki, dom Mamertów, bloki Hajduka, miejsce po kinie Bałtyk, kino Rialto czy „żółty dom z wieżyczką” przy Słowackiego 18.

 

Autor: Małgorzata Musierowicz; Emilia Kiereś
Ilustrator: Małgorzata Musierowicz
Oprawa: twarda
Objętość: 336 stron
Format: 200×250
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-4787-4
Grupa docelowa: 16+
Premiera: 6.05.2020
Przedsprzedaż: www.egmont.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Egmont