„Czarne Miasto” LIRY zwycięzcą w plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę”

Przegląd

„Czarne Miasto” – debiutancka powieść autorstwa Marty Knopik wydana nakładem Liry zdobyła Nagrodę Główną Jury w plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę”, organizowanym przez serwis Granice.pl. W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów.

Książka Marty Knopik już kilka dni po ukazaniu się na rynku podbiła serca czytelników. Autorka w przepiękny sposób splata losy śląskiej rodziny Bobrów z tego, co realne, i z tego, co magiczne, a jej książka ma niesamowity klimat.

Bohaterka powieści, Wanda Bóbr, mieszka samotnie w Czarnym Mieście w ogromnym mieszkaniu pełnym mebli i wspomnień. Jej mąż Zdzisiek zginął w kopalni w Roku Zaćmienia, kiedy to zapadały się kolejne podziemne chodniki, a ludzie szukali schronienia w budowanych naprędce tunelach. W umierającym mieście, wśród duchów przeszłości, zaczyna się toczyć codzienne życie. Wanda nadal nie otrząsnęła się z żałoby, a jej córki, zwane siostrami Bebe, wyemigrowały do Białego Miasta. Jednak wspomnienia i sny nie pozwalają im uwolnić się od tragicznych wydarzeń… „Czarne Miasto” to także piękna opowieść o przemijaniu i o godzeniu się ze stratą.

Książka została wydana w twardej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 320 stron, cena okładkowa: 44,99 zł.
Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira