Duchy Greenglass House

Przegląd

PREMIERA 25 MARCA 2020
Duchy Greenglass House

autor: Kate Milford

Przekład z j. angielskiego: Anna Anita Wicha

Projekt okładki: Maciej Szymanowicz

Kategoria: Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Literatura dla dzieci i młodzieży/Fantasy

 

 

Witamy w magicznym świecie Greenglass House, gdzie trzynastoletni Milo spędza ferie w domu pełnym dziwnych postaci, które nie są tym, kim się wydają. Szalona opowieść zaczyna się, gdy zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem w drzwiach hotelu Greenglass House pojawiają się nowi goście. Kim są? To tajemnicza i nieco przerażająca grupa kolędników. Wszyscy są przyodziani w dziwaczne kostiumy pokryte dzwonkami, ostrokrzewem i jemiołą oraz noszą ze sobą upiorną zwierzęcą czaszkę. Od tej chwili w hotelu zaczynają dziać się nieoczekiwane rzeczy. Sprzątanie komina kończy się katastrofą, jeden z gości zostaje otruty, a dwoje innych pada ofiarą niewidzialnego napastnika. Wydaje się niemożliwe, aby to był zbieg okoliczności. Poza tym w Greenglass House grasuje złodziej.

Książka z pewnością zachwyci każdego – ta inteligentna, trzymająca w napięciu opowieść oferuje bowiem całą gamę przyjaznych duchów, nadprzyrodzonych sił, niezapomnianych postaci, a wszystko to osadzone w nieco upiornej i zagadkowej atmosferze.

s. 480, format 140 x 210 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-120-2, cena 39,90 zł, wiek 9+, tytuł oryginalny Ghosts of Greenglass House

 

www.dwukropek.com.pl

Tagi: Dwukropek