„Frigiel i Fluffy”. Seria książek, w której młodzi czytelnicy odkryją ekscytujący świat przygód, fantastyki i minecrafta!

Przegląd

Frigiel i Fluffy

Seria książek, w której młodzi czytelnicy odkryją ekscytujący świat przygód, fantastyki i minecrafta!

Książki, którymi tytułowymi bohaterami są Frigiel i Fluffy to fascynujące opowieści o przyjaźni oraz ciekawości świata, których akcja toczy się w uniwersum Miecrafta. Pierwsze dwa tomy: Powrót Smoka Kresu oraz Więźniowie Netheru ukazały się w 2019 roku i szybko zyskały popularność wśród fanów komputerowej gry survivalowej. W marcu 2020 roku pojawił się trzeci tom: Las Varogg.

Seria została doceniona przez recnezentów, którzy zgodnie przyznają, że czytając poszczególne tomy można odnieść wrażenie, że prowadzi się wyjątkowo barwną i ciekawą sesję gry w Minecrafta. Jak przynaje autorka bloga Juniorowo.pl w recenzji I tomu serii – Dodatkowym atutem książki są jej autorzy. Frigiel to francuski youtuber publikujący minecraftowe filmy od 2011 roku. Fakt, że jest jednocześnie autorem opowieści oraz jej głównym bohaterem oddaje charakter gry – w świecie Minecrafta postać w grze stanowi alter ego gracza.

Natomiast autorka bloga Naszekluski.pl porównuję serię do Władcy Pierścienia w wydaniu dla młodszych czytelników – Ze wszystkich książek o Minecrafcie jakie do tej pory przeczytałam, ta podobała mi się najbardziej. Czemu? Pewnie dlatego, że wychowana na Tolkienie przywykłam do historii w których niczego nieświadomy bohater raptem zostaje wyrwany ze swojego spokojnego życia i musi wyruszać na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu prawdy i sposobu na ocalenie świata. Dość ciekawa historia, humor, umiejętnie zbudowane napięcie i prosty, a jednak prawdziwy przekaz, że nie zawsze trzeba ufać autorytetom, że historia tworzona przez zwycięzców nie zawsze jest prawdziwą historią i że trzeba iść własną drogą, a nie kierować się opiniami innych.

IV tom serii Frigiel i Fluffy ukaże się jesienią 2020 r. Tymczasem zapraszamy do odkrycia przygód Frigiela i jego wiernego kompana Fluffy’ego opisanych w III tomie Las Varogg.