TOP WING PTASIA AKADEMIA – CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA

Przegląd

Serialowa grupa kadetów z Ptasiej Akademii zaprasza do wspólnej zabawy na łamach nowego magazynu „TOP WING”. To nowy tytuł w ofercie na rynku prasowym z portfolio Egmont Polska, dostępny w sprzedaży od 21. stycznia 2020 roku.

Dwumiesięcznik adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, fanów przygód dzielnych pilotów. W każdym numerze mali czytelnicy – podobnie jak w serialu – mogą być częścią załogi, wyruszając na misje ze swoimi ulubionymi bohaterami z Ptasiej Akademii. Towarzyszą również młodym kadetom przy pobieraniu nauki, sami ćwicząc przydatne umiejętności, które pomogą w rozwoju i przygotowaniu się do szkoły. Podejmują codzienne, nowe wyzwania oraz rozwiązują związane z nimi problemy. Wszystko po to, aby ratować wszystkich, którzy są w potrzebie. Wśród kadetów jest Swift, najszybsza modrosójka na całej wyspie, Penny, samica pingwina, dla której chłód to czysta przyjemność, Rod, dzielny kogut, który rządzi na lądzie oraz Brody, maskonur, sunący po falach i robiący CHLUP na ratunek!

Na podstawie serialu powstał magazyn „TOP WING. Ptasia Akademia”, w którym oprócz wielu zagadek, łamigłówek, wycinanek i kolorowanek młody czytelnik znajdzie też komiks z przygodami dzielnych ptaszków. Specjalnie opracowane zadania pomogą dziecku ćwiczyć rozpoznawanie liter, kształtów i cyfr, rozwijać kreatywność, wyobraźnię i odczuwać radość z własnych osiągnięć i ze wspólnie wykonanych zadań. Ważniejsze jest podejmowanie przez dziecko prób przy wsparciu dorosłych niż wykonywanie wszystkiego zawsze prawidłowo. Liczy się dobra zabawa!

W poszczególnych wydaniach pisma na małych czytelników będzie dodatkowo czekać plakat, oraz zabawka związana ze światem bohaterów. Do pierwszego numeru dołączona jest figurka-zawieszka z pieczątką przedstawiająca SWIFTA. Cena egzemplarza wraz z dodatkami wynosi 10,99 zł. Czasopismo skierowane jest do dziewczynek i chłopców w wieku 2-5 lat.

Przygody uczniów Ptasiej Akademii w Polsce są prezentowane na kanale dziecięcym Nick Jr w animacji o tym samym tytule.

Wprowadzenie magazynu wsparte jest kampanią reklamową, która obejmuje emisję spotów telewizyjnych, komunikację w mediach społecznościowych oraz mediach własnych Egmontu. W ofercie wydawniczej Egmont Polska dostępne są również książki „Top Wing”.

Redaktor naczelną pisma jest Joanna Szabunio.

FORMUŁA WYDAWNICZA CZASOPISMA
Tytuł: „TOP WING”
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Premiera: 21. stycznia 2020 r.
Grupa docelowa: dziewczynki, chłopcy 2-5 lat
Cena: 10,99 zł
Redaktor naczelna: Joanna Szabunio
Liczba stron: 32
Licencjodawca: Nickelodeon

Tagi: Egmont