Nominacja do Mądrej Książki dla „Wielkich naukowców”

Przegląd

Książka „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego wydawnictwa Dwukropek została nominowana w konkursie „Mądra Książka Roku 2019” w kategorii Książki dla dzieci. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Jagielloński.

„Konkurs ma na celu zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim. Marka przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł” – czytamy na stronie internetowej konkursu.

– Cieszę się z docenienia naszej książki – mówi Lucyna Rurarz z wydawnictwa Dwukropek. – Wydając książki, dbamy nie tylko o ich wysoki poziom edytorski, ale również o wyjątkową treść, która w sposób atrakcyjny wprowadza młodego czytelnika w opisywaną historię.

Tak właśnie jest w nominowanej książce „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego i Macieja Szymanowicza. Pozycja ukazała się w serii Wielcy ludzie obejmującej cykl książek dedykowanych wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Trzeci tom serii – „Wielcy naukowcy” – przedstawia sylwetki ponad trzydziestu słynnych ludzi nauki i ich wspaniałe dokonania.

Były redaktor naczelny National Geographic Marcin Jamkowski, dziennikarz i podróżnik, przybliża w niezwykle interesujący sposób osiągnięcia zarówno ludzi starożytności, jak i wybitnych umysłów czasów nowożytnych. Młodzi czytelnicy w przystępny sposób odkryją m.in. prawo wyporu i grawitacji, pierwiastki, spojrzą na Układ Słoneczny z Galileuszem i Mikołajem Kopernikiem, a z Karolem Darwinem zgłębią prawo ewolucji.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w maju br.
Lista nominowanych książek: http://madraksiazkaroku.pl/nominacje/

Marka wydawnictwa „Dwukropek” należy do Grupy MAC S.A., która od 30 lat wydaje podręczniki, materiały edukacyjne, a od 2015 roku również książki do czytania dla dzieci.
Więcej informacji o książce: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/wielcy-naukowcy/

 

Tagi: Dwukropek