Laura Kneidl, „Tylko bądź przy mnie” – Tom II

Przegląd

Laura Kneidl
Tylko bądź przy mnie – Tom II

Zapowiedź

Seria: Jednak Mnie Kochaj

Data wydania: 22 Styczeń 2020

Tłumaczenie: Joanna Grzelak

Tytuł oryginału: Verliere mich. Nicht.

ISBN: 978-83-7686-862-2

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 440

 

Wyczekiwana kontynuacja „Jednak mnie kochaj”.

Bestseller Der Spiegel – wydarzenie roku w Niemczech.

Drugi tom znakomitej powieści o problemach młodych ludzi, o tym, jak trauma i stres potrafią złamać najtwardsze charaktery. I o tym, że można znaleźć pomoc u innych i siłę w sobie, by pokonać koszmary z przeszłości.

Kontynuacja i zamknięcie historii Sage, którą czytelnik poznał w tomie Tylko mnie kochaj. Po dramatycznym rozstaniu z Luką, Sage ląduje w tanim obskurnym motelu. Znowu nie ma się gdzie podziać, ponieważ Luka podczas kłótni wyrzucił ją z mieszkania. Jest zrozpaczona, tęskni za chłopakiem i boi się Alana, swojego ojczyma, od którego, jak sądziła, uciekła na zawsze.

Alan molestował Sage przez kilka lat. Zmusił ją do milczenia na ten temat, grożąc, że skrzywdzi młodszą siostrę Sage, Norę. W motelu zjawia się April i zszokowana warunkami, w jakich mieszka przyjaciółka, sprowadza ją z powrotem do mieszkania Luki.

Sage zaczyna terapię grupową, na którą, jak się okazuje, chodzi też jej znajomy ze studiów, Connor. Poznaje innych ludzi z trudną przeszłością, zaprzyjaźnia się z Connorem i coraz lepiej radzi sobie z lękiem. Niebagatelną rolę w tym trudnym procesie odgrywa Luka, który, jak się okazuje, nadal kocha Sage i gotów jest ją wspierać i jej pomagać.

Tymczasem zaczynają pojawiać się tajemnicze przesyłki i docierają do rąk Sage. Zanim dziewczyna orientuje się, skąd pochodzą i kto jest ich nadawcą, dochodzi do niespodziewanego spotkania. Teraz Sage już nie ma wyboru…

Sage opowiada Luce o wszystkim, co ją spotkało. Luka jest pierwszą osobą, poza terapeutką, która poznaje trudną przeszłość Sage. Jest wstrząśnięty tym, co usłyszał, i sugeruje Sage złożenie doniesienia na policji. Dziewczyna jednak odmawia, pamiętając o umowie, do jakiej przed laty zmusił ją ojczym. Ma milczeć, w przeciwnym razie Alan skrzywdzi jej siostrę. Czy Sage zdoła zapobiec tragedii?

Kiedy wydaje się już, że Sage odzyskuje radość życia, przeszłość jeszcze raz pokazuje swe złowrogie oblicze i powraca jak upiór podczas radosnych świątecznych dni…

Powieść o miłości, w której autorka stworzyła niezwykle ciekawe portrety psychologiczne głównych bohaterów. Choć książka pokazuje historię młodych ludzi, to może ją przeczytać każdy, kto lubi dobre powieści psychologiczne z elementami romansu. To wartościowa pozycja literacka, która wzbogaca nas duchowo. – Menopauza.pl

Opowieść nie tylko o sile miłości, lecz także o lęku, który okazuje się silniejszy. Powieść porusza trudny temat molestowania i wykorzystania seksualnego. Autorka przedstawia rzeczywisty obraz problemu i skutki, jakie wywołuje w psychice ofiary. Powieść pochłania i na długie godziny odrywa od rzeczywistości. – dlalejdis.pl

 

Laura Kneidl – Urodziła się w 1990 r. w Erlangen. Studiowała zarządzanie biblioteką i informacją w Stuttgarcie. Pracę nad swoją pierwszą powieścią rozpoczęła w 2009 roku. Przez długi czas mieszkała w Szkocji, obecnie w Lipsku, a jej mieszkanie przypomina bibliotekę. Prowadzi konto na Instagramie i lubi rozmawiać ze swoimi czytelnikami.

www.instagram.com/laurakneidl www.laura kneidl.de

Kategorie: Literatura