„Bibi. Burzliwe życie i czasy Beniamina Netanjahu”, Anshela Pfeffera już w sprzedaży!

Przegląd

Beniamin Netanjahu to chyba najmroczniejszy polityk w dziejach Izraela, budzi bowiem skrajne emocje w swoim kraju i poza nim: oskarżenia o korupcję, nieustępliwe stanowisko w kwestiach arabsko-palestyńskich, rażące wypowiedzi pod adresem arabskich obywateli Izraela. Mimo to „Bibi” wciąż jest u władzy. Anshel Pfeffer obiektywnie i uczciwie wyjaśnia, na czym polega fenomen Netanjahu. Ale nie jest to wyłącznie biografia polityczna – autor opowiada nam jego pasjonującą historię rodzinną, wplatając ją w szeroką panoramę historii Izraela i jego współczesności.

Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przyczyny napięć we współczesnym Izraelu – Tom Segev, autor Siódmego miliona.

Anshel Pfeffer dokonał niemożliwego: ta wciągająco napisana biografia Beniamina Netanjahu uczciwie opisuje jego polityczną siłę, nie pomijając przy tym jego rozlicznych wad i przewinień, a w każdym rozdziale dowiadujemy się czegoś sensacyjnego – Simon Schama, autor Historii Żydów: od 1000 r. p.n.e. do 1492 r. n.e.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Post Sriptum