Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020 – zgłoszenia do 3 kwietnia 2020 r.

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020 – zgłoszenia do 3 kwietnia 2020 r.

Przegląd

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO zapraszają wydawców do udziału w 14. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020.

Konkurs towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2020, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami  Książki, w dniach 21-24 maja 2020 r. na PGE Narodowym.

Celem organizatorów jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2019 i 2020.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 kwietnia 2020 r.

Zwycięzcy poza dyplomami otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO:

2 000 zł – Nagroda Główna ACADEMIA 2020
1 000 zł – Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych
1 000 zł – Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Laureatów konkursu poznamy w piątek, 22 maja – w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Więcej informacji na stronie Targów ACADEMIA

Więcej informacji o Targach ACADEMIA 

Kategorie: Targi krajowe