Tylko bądź przy mnie – Tom II

Przegląd

Drugi tom znakomitej powieści o problemach młodych ludzi,
o tym, jak trauma i stres potrafią złamać najtwardsze charaktery.
I o tym, że można znaleźć pomoc u innych i siłę w sobie, by pokonać
koszmary z przeszłości.

Tylko bądź przy mnie

Laura Kneidl

Tłumaczenie: Joanna Grzelak

Tom: 2 dylogii
Wiek: 15+
Premiera: 22 stycznia
Kategoria: romans New Adult
Tytuł oryginalny: Verliere mich. Nicht
ISBN: 978-83-7686-862-2
Format: 140×210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
Cena: 39,90 zł

Kontynuacja i zamknięcie historii Sage, którą czytelnik poznał w tomie
Tylko mnie kochaj.

Po dramatycznym rozstaniu z Luką, Sage ląduje w tanim obskurnym motelu. Znowu nie ma się gdzie podziać, ponieważ Luka podczas kłótni wyrzucił ją z mieszkania. Jest zrozpaczona, tęskni za chłopakiem i boi się swojego ojczyma Alana, który ją molestował przez kilka lat i od którego, jak sądziła, uciekła na zawsze.

Drugi tom znakomitej powieści o problemach młodych ludzi, o tym, jak trauma i stres potrafią złamać najtwardsze charaktery. I o tym, że można znaleźć pomoc u innych i siłę w sobie, by pokonać koszmary z przeszłości.

Laura Kneidl Urodziła się w 1990 r. w Erlangen. Studiowała zarządzanie biblioteką i informacją w Stuttgarcie. Pracę nad swoją pierwszą powieścią rozpoczęła w 2009 roku. Przez długi czas mieszkała w Szkocji, obecnie w Lipsku, a jej mieszkanie przypomina bibliotekę. Prowadzi konto na Instagramie i lubi rozmawiać ze swoimi czytelnikami.
Fot © Larissa Kneidl

www.instagram.com/laurakneidl
www.laura-kneidl.de

RECENZJE POWIEŚCI JEDNAK MNIE KOCHAJ

Z czystym sumieniem mogę polecić powieść „Jednak mnie kochaj”, szczególnie młodym osobom, do których docelowo jest skierowana. To wciągająca książka, która porusza ważne tematy, czasem wciąż traktowane jak tabu.
Lubimyczytac.pl, oficjalna recenzja

Powieść o miłości, w której autorka stworzyła niezwykle ciekawe portrety psychologiczne głównych bohaterów. Choć książka pokazuje historię młodych ludzi, to może ją przeczytać każdy, kto lubi dobre powieści psychologiczne z elementami romansu. To wartościowa pozycja literacka, która wzbogaca nas duchowo.
Menopauza.pl

Opowieść nie tylko o sile miłości, lecz także o lęku, który okazuje się silniejszy. Powieść porusza trudny temat molestowania i wykorzystania seksualnego. Autorka przedstawia rzeczywisty obraz problemu i skutki, jakie wywołuje w psychice ofiary. Powieść pochłania i na długie godziny odrywa od rzeczywistości. dlalejdis.pl

Pozycja obowiązkowa dla czytelników gustujących w dobrych powieściach new adult. Laura Kneidl stworzyła wciągającą, dramatyczną historię, jednocześnie ze sporą dawką humoru i odrobiną romantyzmu oraz pożądania.
Kulturantki.pl
Kneidl porusza bardzo poważny i brutalny temat jak na młodzieżówkę. To jedna z tych książek, które mówią o ważnym problemie, który należy poruszać, którego nie można traktować jak tabu i który trzeba za wszelką cenę zwalczać.
booksoverhoes.com

„Jednak mnie kochaj” Laury Kneidl jest najlepszym romansem Young Adult, jaki przeczytałam w tym roku – a czytałam w nim m.in. serię „Save” od Mony Kasten, która według wielu jest YA must read. To przy czytaniu właśnie tej powieści pomyślałam sobie: „Jak to dobrze, że wydawnictwo Jaguar zaczęło w Polsce wydawać niemieckie autorki. Jak to dobrze!”. Z niecierpliwością czekam na drugą część i inne książki Kneidl, które, mam nadzieję, że zostaną u nas wydane. Czytajcie koniecznie!
instagram.com/lifebyfelicja/

Kategorie: Literatura