Miłość to wybór. O terapii współuzależnień

Przegląd

Robert HemfeltPaul MeierFrank Minirth,
Miłość to wybór. O terapii współuzależnień

Liczba stron: 332, Seria Psychologia i wiara


Dzięki tej książce czytelnik dowiaduje się, na czym polega współuzależnienie i w jaki sposób może dotyczyć każdego z nas. Poznaje 10 sposobów na rozpoznanie współuzależnienia. Odkrywa, jak przełamać cykl współuzależnienia przechodząc przez 10 etapów procesu uzdrowienia. Otrzymuje wskazówki, jak budować zdrowsze i wolne od współuzależnienia relacje z ludźmi, by wreszcie zacząć postrzegać siebie w nowym świetle.

Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak zranienia i niespełnione potrzeby emocjonalne z dzieciństwa wpływają na nasze obecne relacje z ludźmi. Być może czujemy, że w naszym życiu często obecna jest bolesna zadra, powodująca niewypowiedziane cierpienie i nieszczęście. Nieustannie staramy się wypełnić tę wielką, emocjonalną pustkę wewnątrz siebie. Próbując to zrobić, łatwo możemy wpaść w pułapkę uzależnienia od innych ludzi, alkoholu, narkotyków, pieniędzy, seksu, pracy. Ten stan to współuzależnienie. Szacuje się, że z powodu problemów współuzależnienia cierpi nawet jedna trzecia ludzkości.

Autorzy Miłość to wybór. O terapii współuzależnień, doświadczeni psychoterapeuci absolwenci teologii, opracowując dziesięciostopniowy program terapii uzależnień i współuzależnieni, pomogli już tysiącom ludzi w Stanach Zjednoczonych. Teraz może pomóc również nam.

 

www.wdrodze.pl

Tagi: W drodze