Merlin Group: zmiany w radzie nadzorczej; obniżka kapitału

Merlin Group: zmiany w radzie nadzorczej; obniżka kapitału

Przegląd

Akcjonariusze Merlin Group zdecydowali o powołaniu Anieli Hejnowskiej do rady nadzorczej na miejsce Beaty Mońki. Aniela Hejnowska w maju br. została członkiem zarządu polskiego oddziału Microsoft oraz dyrektorem odpowiedzialnym za marketing i operacje. Poprzednio przez trzy lata była szefową Groupona na czterech rynkach, a wcześniej pracowała m.in. jako dyrektor zarządzający rynkami SOHO/SME i home w Netii oraz retention specialist w Tele2.

Akcjonariusze zgodzili się także na obniżenie kapitału zakładowego w celu częściowego pokrycia strat oraz emisję do 240 mln nowych akcji bez prawa poboru przez obecnych akcjonariuszy – informuje posrtal wirtualnemedia.pl .

Kapitał zakładowy firmy zostanie obniżony 17,58 do 7,03 mln zł poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 10 do 4 groszy. Uzyskane w ten sposób 10,55 mln zł zostanie przeznaczone na pokrycie straty z ub.r. oraz częściowo z wcześniejszych lat.

Na koniec września br. skumulowane straty netto firmy w wcześniejszych lat (czyli bez pierwszych trzech kwartałów br.) wynosiły 43,68 mln zł. Natomiast wartość kapitału własnego w ciągu roku zmalała poniżej zera – z 24,91 mln zł do -596,6 tys. zł. Pod koniec listopada Merlin Group porozumiała się z ATP FIZ AN co do przesunięcia wykupu nabytych przez fundusz obligacji serii F8 z 21 listopada na 21 marca 2020 roku lub inną wcześniejszą datą. Firma zapłaci dodatkowe odsetki za ten okres.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/merlin-group-aniela-hejnowska-za-beate-monke-w-radzie-nadzorczej-bedzie-obnizka-kapitalu-i-emisja-do-240-mln-akcji

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Merlin Group