Literacka Nagroda Kazaneckiego – zgłoszenia kandydatów do końca roku

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatury do 29. nagrody literackiej prezydenta Białegostoku imienia Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2019 r. – informuje urząd miejski w Białymstoku. Nagroda jest wręczana rokrocznie w marcu.

Nagroda jest przyznawana żyjącym twórcom związanym ze środowiskiem artystycznym Białegostoku lub tym, którzy pochodzą z tego miasta, albo ich twórczość jest związana z miastem i regionem i których książki wydano w Białymstoku – przypomina magistrat.

Dwie kategorie za 2019 r. to: najlepsza książka spośród wszystkich gatunków literackich (z wykluczeniem antologii, opracowań, publikacji naukowych i albumów) oraz najlepszy ogólnopolski poetycki debiut roku. Nagroda – zgodnie z wprowadzoną zmianą – nie będzie natomiast przyznana za całokształt twórczości.

Kandydatów mogą zgłaszać stowarzyszenia twórcze, kulturalne, placówki kultury, członkowie kapituły nagrody i dotychczasowi laureaci, ale też organy administracji publicznej, wydawnictwa, osoby fizyczne. Zgłoszenie należy dostarczyć do końca 2019 r. do departamentu kultury urzędu miejskiego.

 

 

źródło: Instytut Książki

Kategorie: Nagrody