Kraków – najlepsze księgarnie roku 2019

Kraków – najlepsze księgarnie roku 2019

Przegląd

Kraków ponownie wybrał najlepsze księgarnie i antykwariaty. W głosowaniu na księgarnie roku, wzięło udział 5,5 tys. mieszkańców Krakowa. W organizowanej co roku późną jesienią kampanii wzięło udział aż 37 niesieciowych księgarni i antykwariatów w całym mieście.

Akcję zakończyła z najwyższym wynikiem księgarnia artystyczna MOCAK Bookstore, działająca przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Na drugim miejscu znalazła się księgarnio-kawiarnia i antykwariat Szafa Pełna Książek, zlokalizowana w starej części Podgórza, specjalizująca się w sprzedaży i promowaniu książek z szeroko pojętej dziedziny historii. Szafa Pełna Książek otrzymała również wyróżnienie specjalne dla Antykwariatu Roku, uzyskując najlepszy wynik spośród krakowskich antykwariatów. Trzecia nagroda przypadła Głównej Księgarni Naukowej.

Cała zwycięska trójka otrzyma na kolejny rok wyróżnienia Znaku Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO, co wiąże się m.in. z nagrodami finansowymi i kampanią promocyjną w przestrzeni miejskiej.

 

 

źródło: miastoliteratury.pl

 

Kategorie: Nagrody, Wydarzenia