Już 1000 bibliotek wypożycza w Academice

Przegląd

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje  tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną. Użytkownicy 1000 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich.

Ponad 3 miliony zeskanowanych publikacji jest dostępnych od razu po zalogowaniu. Codziennie Biblioteka Narodowa dołącza około 2 tysięcy nowych. Można zamówić za darmo zeskanowanie każdej publikacji na potrzeby czytelnika dowolnej – nawet najmniejszej – biblioteki. Proces udostępnienia zamówienia w Academice trwa tylko kilka dni.

Z cyfrowej wypożyczalni Academica mogą korzystać biblioteki, szkoły, uczelnie wyższe, instytuty badawcze, muzea, archiwa oraz inne instytucje udostępniające zasoby biblioteczne. Ta ogromna baza wiedzy jest ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej i dydaktycznej.

 

Szczegółowe informacje na stronie academica.edu.pl

 

 

Kategorie: Biblioteki