Biografia rotmistrza Pileckiego wśród nominowanych do nagrody Costa Book Awards

Biografia rotmistrza Pileckiego wśród nominowanych do nagrody Costa Book Awards

Przegląd

Biografia rotmistrza Witolda Pileckiego pt. „Ochotnik” autorstwa brytyjskiego pisarza Jacka Fairweathera została nominowana do Costa Book Awards za rok 2019, jednej z najważniejszych brytyjskich nagród literackich.

Opublikowana w czerwcu książka „The Volunteer: The True Story of the Resistance Hero who Infiltrated Auschwitz” opowiada o losach rtm. Pileckiego i jego pobycie w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz.

Od 1971 r. nagrodami Costa Book Awards wyróżniane są książki napisane w języku angielskim przez pisarzy mieszkając w Wielkiej Brytanii bądź Irlandii. Obecnie są przyznawane w pięciu kategoriach – powieść, debiutancka powieść, biografia, poezja i książka dla dzieci, po czym spośród zwycięzców tych kategorii wybierana jest książka roku.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, którzy dostaną nagrodę w wysokości 5 tys. funtów, zostaną ogłoszeni 6 stycznia przyszłego roku, zaś tytuł Costa Book of the Year za rok 2019 – wraz z nagrodą w wysokości 30 tys. funtów – przyznany zostanie 28 stycznia.

 

za Instytut Książki

Kategorie: Nagrody