Rusza nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego 2020

Do końca listopada trwać będzie rozpoczęty dziś nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego na rok 2020. Prowadzona przez Strefę Kultury Wrocław inicjatywa ma na celu wspieranie wydawców w publikacji książek i czasopism związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

  

Strefa Kultury Wrocław zaprasza podmioty zajmujące się działalnością wydawniczą do udziału w kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Istotą programu jest finansowe wspieranie wydawców książek i czasopism tworzonych przez autorów z Wrocławia i Dolnego Śląska lub podejmujących tematykę lokalną. Dotychczas w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego ukazało się ponad 80 publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” i „Orbis Wratislaviae”.

Nabór wniosków potrwa od 4 do 29 listopada. Wypełnione formularze wraz z załącznikami (w tym dwoma ostatnimi numerami czasopisma lub pełnym tekstem książki) są przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A, brama B (wejście od ul . św. Antoniego 23-25), lok. 203, w godzinach 9:00-15:00.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa we Wrocławskim Programie Wydawniczym, w tym zaktualizowany regulamin, dostępne są na stronie strefakultury.pl. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na przełomie stycznia i lutego 2020.

 

 

Kategorie: Instytucje