Piotr Zychowicz w Rzeszowie i Sanoku! Zapraszamy na spotkania z autorem „Wołynia zdradzonego”!

Przegląd

 

 

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na spotkania autorskie z Piotrem Zychowiczem poświęcone książce Wołyń zdradzony w Rzeszowie i Sanoku!

 

 

12 listopada o godz. 17.00

Piotr Zychowicz spotka się z czytelnikami w Rzeszowie,

Księgarnia Libra PL (ul. Jagiellońska 12).

13 listopada o godz. 17.00

odbędzie się spotkanie z czytelnikami w

Księgarni Autorskiej (Galeria Sanok),

a o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku

(ul. Lenartowicza 2).

 

 

Najbardziej niebezpieczna książka roku 2019!

 

Broń wolności słowa i przeczytaj książkę zdyskwalifikowaną w konkursie na Historyczną Książkę Roku, który w związku z kontrowersjami wokół sprawy ostatecznie został odwołany!

 

Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck.

 

W latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu?

Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Rebis