Aleksander Sowa uhonorowany Nagrodą Kultury Miasta Opola

Przegląd

Autor „Gwiazd Oriona” nagrodzony!

Autor wydanego w tym roku przez wydawnictwo Lira kryminału „Gwiazdy Oriona” zdobył Nagrodę Kultury Miasta Opola za „debiut kulturalny roku”.

Jest to wyróżnienie przyznawane opolskim twórcom za wybitne zasługi w dziedzinie kultury. Aleksander Sowa jest czynnym policjantem, a jego książki uderzają realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że autor zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania.

„Gwiazdy Oriona” wydane nakładem Liry to doskonały kryminał milicyjno-policyjny, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Autor pracuje nad kolejnymi tytułami serii, zwanej „astronomiczną” – łączy je ten sam bohater Emil Stompor i są utrzymane w tej samej konwencji. Kolejna książka Aleksandra Sowy z tego cyklu zatytułowana „Czas Wagi” zostanie wydana nakładem Liry wiosną 2020 roku.

 

Gwiazdy Oriona

Aleksander Sowa

U schyłku PRL przez Śląsk i Zagłębie przetacza się fala tajemniczych, brutalnych zabójstw. Milicja pozostaje bezsilna. W nowej rzeczywistości III Rzeczypospolitej kobiety wciąż giną, a policjanci bezskutecznie szukają seryjnego mordercy. Kiedy ofiarą staje się siostrzenica premiera, zostaje powołana specjalna grupa operacyjna, do której trafia szeregowy Emil Stompor. Rozpoczynający karierę młody policjant musi zmierzyć się z nietypowym i trudnym zadaniem. Wplątuje się bardzo niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie wielu ludzi. Także jego samego.

 

www.wydawnictwolira.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira