Potwory głodomory – gra na liczenie

Przegląd

Rozwija umiejętność wykonywania działań!

Gra Potwory głodomory to pierwsza gra wprowadzająca maluchy w świat matematyki: uczy najmłodsze dzieci liczenia do 10 oraz dodawania i odejmowania w zakresie 1–20. Dodatkowo gracze trenują spostrzegawczość, koncentrację oraz uczą się rywalizacji.Dzięki grze dzieci potrafią zastosować działania matematyczne przy rozwiązywaniu codziennych problemów.

Poznawaj matematykę w zabawie i rywalizacji
Dzięki kolorowym stworom gracze doskonalą umiejętność liczenia, poznają liczby oraz odkrywają tajniki układania równań matematycznych. Wesoła szata graficzna i różne warianty gry zachęcają do zabawy zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Wspaniała rozrywka również dla niejadków!
Monika Sobkowiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda, autorka bloga Pani Monia.

Gra Potwory głodomory polega na liczeniu jedzenia, którym trzeba nakarmić potwory, oraz rachowania różnych części ciała stworów: głów, rąk, nóg i oczu. W skład gry wchodzi 16 prostokątnych pasków, z których gracze składają własne plansze, oraz żetony z liczbami, kolorami, częściami ciała oraz rysunkami potworów, które można wykorzystać jako liczmany.

Wesołe i przyjazne potwory sprawiają, że zagadnienia matematyczne są opanowywane przez dzieci szybko i intuicyjnie. Gracze, którym uda się nakarmić swoje cudaki, krzyczą: am, mniam! albo wrarrr! To doskonała zabawa i okazja do wspólnej nauki!

Elementy gry zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek. Zawartość pakietu: 16 pasków do układania plansz, 15 okrągłych żetonów, 15 prostokątnych żetonów, instrukcja

Ilustratorka:
Magdalena Popovics – z wykształcenia magister sztuki, z zawodu grafik, a z miłości ilustrator i projektant książek, gier i ubranek dla dzieci. W ilustracjach łączy skandynawską, prostą formę z polskim, barwnym folkiem, przełamanym niekiedy pastelową barwą.

Gra Potwory głodomory

ISBN: 590-76-08646-79-9
Grupa wiekowa: 3-6 lat
www.KapitanNauka.pl

Kategorie: Edukacja