Stuart Turton, autor „Siedmiu śmierci Evelyn Hardcastle”, w Polsce!

Przegląd

 

Gdyby Agatha Christie i Terry Pratchett wzięli LSD i uprawiali sex, Siedem śmierci Evelyn Hardcastle byłoby ich książkowym dzieckiem spłodzonym na pokwasowym tripie.

Tragikomiczna, niebywale zawiła, z całą gromadą dziwacznych postaci.

To zagadka zamkniętego pokoju jakiej jeszcze nie było!

Sarah Pinborough

STUART TURTON

SIEDEM ŚMIERCI EVELYN HARDCASTLE

(The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle)

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana

Masz osiem dni i osiem wcieleń

Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą

Zrozumiano?

 

W TAKIM RAZIE ZACZYNAMY…

„Na dzisiejszym balu ktoś zostanie zabity. Ale ponieważ właściwie nie będzie to morderstwo, sprawca nie zostanie złapany. Rozwiąż tę zagadkę, a wskażę ci drogę do wyjścia z matni.”

Wesoła zabawa kończy się tragedią. Gdy nad głowami gości eksplodują fajerwerki, Evelyn Hardcastle, piękna i młoda córka państwa domu, zostaje zamordowana.

Biedna Evelyn umrze jednak więcej niż raz. Dopóki Aiden – jeden z gości zaproszonych na przyjęcie – nie rozwikła zagadki jej tajemniczej śmierci, ten straszny dzień będzie powtarzał się wciąż od nowa. Za każdym razem zakończy go brzemienny w skutki wystrzał z pistoletu.

Jedyną szansą na wydostanie się z pułapki czasu jest wskazanie zabójcy. Ale za każdym razem, gdy nastaje nowy dzień, Aiden budzi się w ciele innego gościa.

A komuś bardzo zależy, by na zawsze pozostał w Blackheath …

Debiutant, Stuart Turton, łączy ograne motywy literackie, tworząc zupełnie nową, wyjątkowo oryginalną i drobiazgowo przemyślaną powieściową całość. Zgodnie z klasycznym wzorcem mamy tu zagadkę zbrodni popełnionej w luksusowej wiejskiej posiadłości. Są lata 20. XX wieku, ale od samego początku jest jasne, że nie ma tu miejsca dla trącącego myszką Herculesa Poirot…

Zaskakujące połączenie Gosford Park i Incepji,
które zachwyci zarówno wielbicieli klasycznych kryminałów Agathy Christie, jak fanów futurystycznego serialu Black Mirror.

KSIĄŻKA NAGRODZONA COSTA FIRST NOVEL AWARD!

JEDNA Z 20 KSIĄŻEK, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ według Stylist Magazine!

JEDNA Z 10 KSIĄŻEK, PO KTÓRE ABSOLUTNIE TRZEBA SIĘGNĄĆ według Harper’s Bazaar i Marie Claire!

ZACHWYCAJĄCA ŁAMIGŁÓWKA!

Prawa do adaptacji telewizyjnej książki wykupiła firma producencka House Productions.

Stuart Turton jest dziennikarzem piszącym o podróżach. Pracował jako wolny strzelec w Szanghaju i Dubaju. Siedem śmierci Evelyn Hardcastle jest jego debiutancką powieścią. Po jej wydaniu napisał kilka opowiadań, które doceniono w lokalnych konkursach literackich. Mieszka z żoną w zachodnim Londynie. Jeśli właśnie nie marszczy czoła, łatając dziury w jakieś nowej fabule, zapewne wspina się, nurkuje, świetnie się bawi lub zaginął w głuszy na jakimś odległym lądzie. Niewątpliwie co najmniej trzy z tych rzeczy robi dokładnie w tym samym czasie.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Albatros