„Wiłka smocza dziewczynka” nagrodzona statuetką Koziołka!!!

Przegląd

Bardzo nam miło poinformować, że książka Antoniny Kasprzak „Wiłka smocza dziewczynka” została nagrodzona statuetką Koziołka i tym samym została laureatką 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ilustracje do książki przygotowała Katarzyna Bukiert.

Tak o książce napisała dr Anna Krajewska – członek jury konkursu:

„Antonina Kasprzak realizuje klasyczny schemat baśni: wychodzi od sytuacji realnej, otwiera przed bohaterkami drzwi do tajemniczego sklepu z dywanami Besarabii, a po niemal fantastycznych perypetiach zwraca je zwyczajnemu światu (…).”

Antonina Kasprzak

Wiłka smocza dziewczynka

Format 14 x 21,6 cm, str. 240, oprawa twarda

ilustracje Katarzyna Bukiert

ISBN 978-83-7551-555-8

.

Gdy mama Poli i Bułeczki trafia na kilka miesięcy do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany, często wyjeżdżający służbowo tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu, muszą więc stać się bardziej samodzielne, szczególnie rozsądna i odpowiedzialna Pola, która opiekuje się roztargnioną i beztroską młodszą siostrą. Pola i Bułeczka natrafiają na trop dziwnej dziewczynki, zamkniętej w domu przez surową matkę. Ukrywa ona pewną tajemnicę, należy bowiem nie do gatunku ludzi, ale tajemniczych, smoczych istot – Wił. Kochająca, ale apodyktyczna matka-smoczyca pragnie, by córka zrealizowała jej plany i ambicje, nie licząc się z uczuciami dziewczynki. Poli, Bułeczce i tajemniczej Wiłce udaje się jednak rozwiązać problemy, z którymi dorośli w obydwu rodzinach nie umieli sobie dać rady.

Wydawnictwo BIS

 

 

 

Tagi: BIS