Spotkanie z Adamem Zagajewskim już 8 października br. – zapraszają „Gazeta Wyborcza”, „Książki. Magazyn do czytania”

Przegląd

Już jutro, 8 października br. o godzinie 19.00 w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” i „Książek. Magazynu do czytania” odbędzie się spotkanie z Adamem Zagajewskim, autorem m.in. nominowanych do nagrody NIKE książek „W cudzym pięknie” i „Pragnienie” oraz wydanego właśnie nakładem Wydawnictwa a5, tomu poezji „Prawdziwe życie”. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz „Gazety Wyborczej” i „Książek. Magazynu do czytania”.


Adam Zagajewski jest jednym z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarzy, cenionym zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego książki poetyckie i eseistyczne tłumaczone są na najważniejsze języki świata i ukazują się m. in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu, Niemczech i Szwecji.

„Prawdziwe życie” (premiera miała miejsce 26 września br.) to zbiór jego najnowszych wierszy, które tworzą tom wyjątkowy pod wieloma względami – zbiór ten jest próbą podsumowania, scalenia i nazwania doświadczenia istnienia.

Premierowa prezentacja tomu odbędzie się 8 października o godz. 19.00 w warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej” przy ulicy Czerskiej 8/10.

Kategorie: Wydarzenia