Spotkaj się z Prymasem Tysiąclecia

„Wielką mądrością jest umiejętność czerpania z doświadczeń przeszłości” – podkreślał kard. Stefan Wyszyński. Dziś tę mądrość możemy czerpać od samego Prymasa Tysiąclecia. Wyjątkowego człowieka i niezłomnego męża stanu, kochającego Polskę i Maryję, obdarzonego wielką inteligencją, szanującego każdego człowieka, odnoszącego się z wielką estymą do kobiet. Kapłana głębokiej modlitwy i zawierzenia, prowadzącego głębokie życie duchowe. Słowem – autorytetu moralnego.

W kontekście czekającej nas w 2020 r. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego warta zauważenia jest książka wydana przez Edycję Świętego Pawła pt. „Czas to miłość”.

Książka zawiera wybór tekstów i zdjęć kard. Wyszyńskiego oraz kalendarium życia, które opracował Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Daje to niepowtarzalną okazję do obcowania ze spuścizną tego wielkiego Polaka przez 365 dni w roku (na każdy dzień przewidziana jest jedna myśl), z której każdy z nas może zaczerpnąć coś dla siebie.

Na osobną uwagę zasługuje szata graficzna wydawnictwa, utrzymana w zachwycającej stylistyce retro i w kolorystyce sepii, z tasiemką, ułatwiającą zaznaczanie postępów czytania.
Ze swej strony polecamy tę publikację i zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Prymasem Tysiąclecia.

 

edycja.com.pl

 

 

Kategorie: Historia, Literatura, Religia