Frankfurter Buchmesse 2019. Subiektywna lista TOP 5 – poradnik dla odwiedzających

Przegląd

W październiku – jak co roku – Frankfurt zamienia się w prawdziwą stolicę rynku wydawniczego. Trwające pięć dni wydarzenie przyciąga wydawców, pisarzy, czytelników i wszystkich tych, których interesuje sztuka i kultura, a także możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. Poniżej prezentujemy listę pięciu najważniejszych miejsc i aktywności, o których należy pamiętać, odwiedzając Frankfurter Buchmesse 2019.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym wydawcą, interesujesz się e-bookami, innymi nowinkami technologicznymi czy też twoją pasją są książki, cosplay lub jedzenie – Frankfurter Buchmesse to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór atrakcji i miejsc do odwiedzenia jest ogromny, dlatego warto zaplanować swój czas podczas tegorocznych targów. Skorzystaj z tej listy, aby zobaczysz wszystko to, co najciekawsze.

1. Biznes

Frankfurter Buchmesse to przede wszystkim miejsce, w którym spotykają się wszyscy najważniejszy wydawcy publikacji drukowanych i cyfrowych. Organizatorzy przykładają dużą wagę do tego, aby targi były świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. To idealna okazja do poznania nowych partnerów wydawniczych, autorów i innych osób, które dzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawiają swoją wizję przyszłości rynku wydawniczego podczas licznych przemówień na kilku scenach. Warto podkreślić, że już od dłuższego czasu targi książki we Frankfurcie przyciągają nie tylko amatorów książek tradycyjnych, ale też użytkowników nowoczesnych, interaktywnych materiałów cyfrowych. Firmy oferujące narzędzia do tworzenia takich publikacji oraz dystrybuowania ich m.in. poprzez platformy edukacyjne (LMS) zajmują ważne miejsce wśród wystawców prezentujących swoje rozwiązanie na targach.

Wszyscy wydawcy, którzy zgodnie z nowymi wymogami i trendami chcą wydawać cyfrowe wersje swoich książek i podręczników, powinni zainteresować się wystąpieniem Artura Dyro – prezesa Learnetic, czyli polskiej firmy będącej liderem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Przemówienie odbędzie się w czwartek, drugiego dnia targów o godzinie 12:30. Tematem wystąpienia będzie bardzo ciekawa i innowacyjna idea połączenia procesu wydawniczego publikacji tradycyjnych oraz cyfrowych. Przyjdź, posłuchaj i przekonaj się, dlaczego to właśnie rozwiązania Learnetic zdobyły uznanie w ponad 30 krajach, a następnie odwiedź stoisko firmy Learnetic (C.28) w hali 4.2.

2. Edukacja

Książki od zawsze były integralną częścią edukacji i szkolnictwa, dlatego też to właśnie podczas targów książki we Frankfurcie odbędzie się oficjalne wręczenie nagród w konkursie BELMA (Best European Learning Materials Awards). Nagrody otrzymają najbardziej wartościowe i najlepiej zrealizowane materiały edukacyjne przygotowane przez europejskich wydawców. Laureaci ogłoszeni zostaną już pierwszego dnia targów, w środę w hali 4.2 (Forum Bildung). Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich tych, którzy zwracają uwagę na mądrze i profesjonalnie przygotowane publikacje edukacyjne.

3. Książki

Czym byłoby Frankfurter Buchmesse bez książek? Targi to świetna okazja do poznania nowości wydawniczych, poszerzenia swojej kolekcji, a także spotkania innych czytelników oraz ulubionych autorów i wydawców. Szczególnie rad powinni być wszyscy fani skandynawskich kryminałów, ponieważ popularny Jo Nesbø będzie jedną z gwiazd drugiego dnia targów. Znany i lubiany autor będzie promował swoją nową powieść „Nóż”. Nie zabraknie także spotkań z fanami oraz wielu innych niespodzianek. Co więcej część atrakcji zaplanowanych w ramach targów odbędzie się również poza samym centrum targowym. Bookfest 2019 obejmie swoim zasięgiem wiele ulic i lokacji w całym Frankfurcie.

4. Jedzenie

Targi we Frankfurcie to wiele godzin ciekawych atrakcji. Nic więc dziwnego, że organizatorzy zadbali także o jedzenie. I nie chodzi tu wcale tylko o popularny w Niemczech currywurst. W trakcie Frankfurter Buchmesse zorganizowana zostanie strefa Gourmet Gallery, gdzie spróbować będzie można oryginalnych i nietuzinkowych potraw przygotowanych przez najlepszych szefów kuchni.

5. Rozrywka

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale podczas Frankfurter Buchmesse 2019 będzie miał miejsce także finał niemieckiego konkursu dla cosplayerów (German Cosplay Championship). Zobacz najciekawsze przebrania i poznaj zwycięzców tegorocznej edycji. Główną nagrodą w konkursie jest m.in. wycieczka do Japonii – kraju, dzięki któremu idea cosplayu stała się tak popularna.

Największe targi książki rozpoczynają się już 16 października we Frankfurcie. To wydarzenie, które zdecydowanie warto odwiedzić, szczególnie jeśli jesteś oddanym czytelnikiem lub wydawcą. Przyjdź i poznaj miłośników książek z całego świata, porozmawiaj ze znanymi autorami lub nawiązać cenne kontakty biznesowe i zobacz, w jaką stronę zmierza przyszłość rynku wydawniczego!