Rozpoczęły się Targi Książki we Lwowie

Rozpoczęły się Targi Książki we Lwowie

Przegląd

Rozpoczęły się XXVI Międzynarodowe Targi Książki – Forum Wydawców we Lwowie oraz towarzyszący im XIV Lwowski Festiwal Literacki. Jest to, obok kijowskiego „Książkowego Arsenału”,  największa na Ukrainie impreza związana z książkami.

Jak co roku, Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Kijowie i Narodowym Centrum Kultury organizują wspólne polskie stoisko, na którym prezentowane będą m.in. nowości z polskiego rynku wydawniczego oraz najnowsze przekłady z języka polskiego na ukraiński. Na targach i festiwalu literackim ukraińska publiczność będzie mogła spotkać się z takimi autorami jak – zaproszeni do Lwowa przez Instytut Książki – Joanna Siedlecka, Wojciech Jagielski, Rafał Kosik i Julia Fiedorczuk, oraz przebywającymi tam na zaproszenie Instytutu Polskiego: Łukaszem Orbitowskim, Anetą Prymaką-Oniszk i Konradem Janczurą.

Szczegółowy program polskiej prezentacji dostępny jest w języku ukraińskim na stronie Instytutu Polskiego w Kijowie: http://www.polinst.kyiv.ua/event1352.html oraz w języku angielskim na stronie organizatorów: bookforum.ua/en.

Targi i festiwal potrwają do 22 września.

 

 

 

źródło Instytut Książki