„Folwark komendanta”. Brutalna rzeczywistość pracy w polskiej policji oczami byłego funkcjonariusza

Przegląd

Norbert Kościesza, autor książki Psy Prewencji, po raz kolejny, tym razem jeszcze dosadniej, opisuje policyjną rzeczywistość widzianą od kuchni. Zdradza, co dzieje się w instytucji państwowej, której misją jest dbanie o praworządność i bezpieczeństwo. Przedstawione przez niego postacie mają swoje odpowiedniki w realnym świecie, a opisane historie wydarzyły się naprawdę. Kościesza w bezpardonowy sposób ukazuje policyjną codzienność, zanurzoną w oparach alkoholu, której granice wyznaczają nazwiska, znajomości i układy. Pokazuje
skandaliczne warunki,, nieprawidłowości zamiatane pod dywan, rozproszenie odpowiedzialności. Przemoc psychiczną i zastraszanie. Chamstwo i seksizm. Wszystko po to, by przerwać milczenie o patologicznym
przykładzie, który płynie z góry i walczyć o godne warunki pracy swych kolegów.

Zamów książkę Folwark komendanta  >>TUTAJ

Rozmowa autora Norberta Kościeszy z Adamem Szają smakksiazki.pl:

 

W tej publikacji odnajdziesz czytelniku, wiele negatywnych scen dotyczących funkcjonariuszy wstępujących w szeregi policji. Warto byś wiedział, że znakomita większość funkcjonariuszy to doskonali policjanci, znający prawo, dbający o dobro obywateli i swoich rodzin. Są wierni rocie przysięgi, którą składają, wierni ojczyźnie i swoim bliskim. Jak wszędzie zdarzają się czarne owce, które należy piętnować i to właśnie ma na celu ta książka.
Chcę ci powiedzieć drogi czytelniku, że policjanci służący na samym dole hierarchii, nie mający żadnej protekcji i poparcia rodziny albo znajomych, ciężko pracują na dobre imię swoje i policji. Często są to osoby niedoceniane, pomijane w awansach, czy w nagradzaniu za swoją ciężką służbę.
Ta publikacja, ma także pokazać tobie czytelniku, że nepotyzm, kolesiostwo i k**estwo powinno być piętnowane zwłaszcza w służbach mundurowych, w których władzę i stołki przejmują ludzie często niekompetentni, bez wiedzy, wykształcenia i kierujący się swoimi prywatnymi interesami, a nie dobrem podwładnych oraz obywateli.
Otwórz szeroko oczy, bo za chwilę staniesz oko w oko z firmą jakiej nie znasz i może nigdy nie poznasz. Spotkasz ludzi, którzy stworzyli swe prywatne folwarki jako komendanci policji. Zobaczysz jakie były początki kariery kilku z nich.

Norbert Kościesza


Autor: Norbert Grzegorz Kościesza
Data wydania: 2 października 2019
Cena: 39,90 PLN
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
Wydawnictwo Mova
ISBN: 978-83-66338-89-0

Kategorie: Literatura