Magiczne słowo „przepraszam”

Przegląd

W ofercie prezentowej Edycji Świętego Pawła wyróżnia się seria „Złota”. Wydane w jej ramach niewielkie książeczki cieszą oko, zachwycając szatą graficzną i formą przekazu: specjalnie wyselekcjonowane myśli uzupełniają tu przemyślanie dobrane reprodukcje malarskie. Dzięki podarowaniu jednej z tych książeczek, zatytułowanej znamiennie „Przepraszam”, łatwiej nam będzie naprawić błędy. A na pewno zdecydowanie przyjemniej 😊 zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.


„Przepraszam”. Słowo magiczne. Naprawiające błędy i szkody. Poprawiające stosunki międzyludzkie. Odbudowujące zaufanie. Mimo że tak proste, równocześnie bardzo trudne. Przepraszać nie jest rzeczą łatwą. To fakt. Przyznanie się do błędu wymaga bowiem odwagi z naszej strony. A to nie zawsze przychodzi bez trudności. Z pewnością wielu z nas było i przepraszanymi, i przepraszającymi. Wdzięczniejsza jest oczywiście ta pierwsza rola. Ale – pocieszające jest to – „nie ma takiego przewinienia, dla którego nie ma nadziei na wybaczenie” (Alfred Capus). Warto przepraszać. Ulga towarzysząca takiemu aktowi jest nie do przecenienia.
W serii „Złota” ukazały się następujące pozycje: „Gratulacje”, „Kochanemu synowi”, „Z okazji ślubu”, „Z najlepszymi życzeniami”, „Kochanej córce”, „Na trudne chwile”, „Wspaniałemu mężowi”, „Niezwykłej siostrze”, „Dziękuję”, „Wyjątkowemu nauczycielowi”, „Prawdziwemu przyjacielowi” oraz omawiana – „Przepraszam”.

 

edycja.com.pl

 

Kategorie: Hobby i Poradniki