Klub Proza: Małgorzata Domagalik i Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Klub Proza: Małgorzata Domagalik i Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Przegląd

Tuż po wakacjach w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury czeka nas gorące przygotowanie do intensywnej, literackiej jesieni. Bohaterką pierwszego wrześniowego spotkania będzie Małgorzata Domagalik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarek, znana z emocjonujących, pogłębionych wywiadów. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka „Pani Wymagalik”. Startuje także nowy cykl spotkań literackich „Szkoła gatunku. Lekcje literatury”, który rozpocznie się od rozmowy z mistrzynią powieści obyczajowej – Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką m.in. bestsellerowej serii książek „Cukiernia pod Amorem”.

Już w najbliższy czwartek 5 września o 18.00 w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2, II piętro) będzie można spotkać jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek prasowych i telewizyjnych – Małgorzatę Domagalik. Autorka bestsellerowych książek, m.in. „Kuby” i laureatka prestiżowych nagród medialnych w rozmowie z Anną Fluder (dziennikarką Radia RAM) opowie o swojej najnowszej książce „Pani Wymagalik” (Wydawnictwo W.A.B). Autorka przytacza w niej fragmenty rozmów, pozakulisowe wymiany zdań, opisuje emocje towarzyszące spotkaniom z wybitnymi twórcami, dziennikarzami, ludźmi show-biznesu. Przez kilkadziesiąt lat uprawiania jednego z najpiękniejszych, najbardziej bezwzględnych i zaborczych zawodów Małgorzata Domagalik poznała jego blaski i cienie. Teraz zaprasza w autorską podróż po świecie mediów, ale i własnego życia. Związanych ze sobą, w jej przypadku, nierozerwalnie. Wart przypomnieć, że przez czternaście lat była redaktorką naczelną miesięcznika „PANI”. Aktualnie pracuje nad biografią Jerzego Brzęczka, selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jest również prezesem Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest. Podczas spotkania będzie można kupić książki Małgorzaty Domagalik. Wstęp wolny.

Dokładnie tydzień później, w czwartek 12 września o 19.00 rusza w Prozie nowy cykl spotkań literackich Wrocławskiego Domu Literatury „Szkoła gatunku. Lekcje literatury”. Pierwszą bohaterką tych wieczorów będzie mistrzyni powieści obyczajowej – Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Ta jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, autorka kilkunastu książek, w tym bestsellerowej serii „Cukiernia pod Amorem” w rozmowie z Agnieszką Wolny-Hamkało opowie między innymi o tym, dlaczego zdecydowała się uprawiać ten właśnie gatunek, jakie daje on autorce możliwości i czy w pracy literackiej pomogło jej doświadczenie wyniesione z pracy na planie telewizyjnym. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest z wykształcenia historykiem teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. W swoim dorobku literackim ma kilkadziesiąt poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których „13 Poprzeczna” zdobyła tytuł Książki Roku 2008. Serią „Cukiernia Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. Na miejscu będzie można kupić książki autorki. Wstęp wolny.

We wrześniu w klubie Proza kontynuowane są letnie cykle filmowe. W niedzielę 8 września na bezpłatny seans można wybrać się o 19.00 a na pokaz połączony z dyskusją z cyklu „Filmowe poniedziałki” warto przyjść 9 września (również na 19.00). Dodatkowo we wtorek 10 września odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Daisy – wspomnienie minionego świata” w ramach seansów „Dolny Śląsk pełen historii” przygotowywanych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we współpracy z TVP3 Wrocław. Wstęp wolny.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza