„Książka do poduszki” i „Rodzina pod żaglami” – nowa ramówka w Polskim Radiu Dzieciom

„Książka do poduszki” i „Rodzina pod żaglami” – nowa ramówka w Polskim Radiu Dzieciom

Przegląd

Od września startuje jesienna ramówka Polskiego Radia Dzieciom, w której znajdzie się program z krótkimi lekcjami nauki języków obcych oraz nowość – audycja familijna „Rodzina pod żaglami”, która ma zachęcić do podróżowania i rodzinnych rejsów żeglarskich.

W audycji „Książka do poduszki” dziennikarze zaproponują najciekawsze fragmenty wybranych przez siebie książek w formie słuchowiska. W sobotnie wieczory nowością dla rodziców będzie audycja „Stare, znane, zapomniane”, w której przypomniane zostaną archiwalne nagrania, płyty i utwory artystów między innymi sięgając do zbiorów Polskiego Radia na taśmach i płytach winylowych, które nie doczekały się jeszcze wersji cyfrowej. W niedzielne popołudnia w programie „Łowcy Dziecięcych Przygód” – dzieci będą rozmawiać o najważniejszych tematach, istotnych z punktu widzenia swoich rówieśników.

Na antenie zagości pięć nowości: „Rodzina pod żaglami” będzie emitowana w piątki o godzinie 17.15; w soboty o 18.30 – „Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom”; „Książkę do poduszki” będzie można posłuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 19.10; w soboty o 22.00 – „Stare, znane, zapomniane”, a w niedziele o 16.00 – „Łowcy Dziecięcych Przygód”.

 

 

za : www.wirtualnemedia.pl

Kategorie: Wydarzenia