Dazieri Sandrone, „Anioł”

Przegląd

 

Pociąg InterCity wjeżdża na peron rzymskiego dworca głównego z wagonem pełnym martwych ciał. Świadkiem makabrycznego odkrycia jest Colomba Caselli, zastępczyni komendanta policji. Niedługo później do stróżów prawa dociera informacja, że za zamach odpowiedzialni są terroryści, oraz groźba kolejnych morderstw. Caselli i Dante Torre, jej niezwykle błyskotliwy wspólnik, nie są jednak przekonani o autentyczności listu.

Próbując dociec prawdy ukrytej za fasadą kłamstw, Caselli i Torre kilkukrotnie cudem unikają śmierci. Po raz kolejny doświadczenia z dzieciństwa Dantego pomagają detektywom dostrzec to, co innym umyka. Bohaterowie kontaktują się z niejaką Giltine, która ma za sobą lata przepełnione bólem, goryczą i morderczą żądzą zemsty. Rzadka choroba psychiczna każe jej wierzyć, że nie przebywa już wśród żywych, a co za tym idzie – nie doświadcza strachu… Kobieta staje się przez to dla Colomby najgroźniejszym spośród wrogów.

Policjanci są zdani tylko na siebie. Działają na granicy prawa, ale jedynie oni mogą sprawić, że kanały Wenecji nie spłyną krwią…
Kontynuacja znakomitej powieści Zabić ojca
„Dazieri stworzył dwie z najbardziej pamiętnych postaci w świecie kryminału”. Jonathan Kellerman

„Dzięki swoim niezwykłym i imponującym thrillerom Sandrone Dazieri jest nowym czołowym autorem Włoch”. Espace culturel Leclerc

 

Sandrone Dazieri (ur. 1964 r.) – jeden z najbardziej cenionych włoskich pisarzy i autorów scenariuszy. Debiutował w 1999 roku powieścią Attenti al Gorilla (Uwaga na Goryla). Po niej wydał kolejne, między innymi La cura del Gorilla (Kuracja dla Goryla), na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem z Claudiem Bisio w roli głównej. Książka Zabić ojca ukazała się w 2014 roku i przyniosła autorowi międzynarodowy sukces.

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga