Hashimoto. Poradnik pacjenta

Przegląd

Hashimoto. Poradnik pacjenta to niezbędna lektura dla każdego kto zmaga się z tym uporczywym schorzeniem. Premiera już we wrześniu 2019 r.

 

Autorka pisze o swojej książce tak:
Jestem lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Gdy zaczynałam pracę w poradni rodzinnej, nie spodziewałam się, że tak często będę przyjmować pacjentów z chorobą Hashimoto. Wiele informacji na temat tego schorzenia można znaleźć w internecie. Niestety bywają one nieprawdziwe, wprowadzają pacjentów w błąd lub są niezrozumiałe. Z kolei podczas wizyty u lekarza zwykle brakuje czasu na rozwianie wszelkich wątpliwości zgłaszanych przez chorych.
Właśnie z myślą o nich powstała ta książka. Dowiesz się z niej m.in.:
• Jak leczyć Hashimoto?
• Czy tę chorobę można wyleczyć całkowicie?
• Jaką stosować dietę? Czy zioła pomagają?
• Czy suplementować selen i jod?
• Czy należy się obawiać terapii lewotyroksyną?
• Jak przebiega choroba Hashimoto i jakie może mieć powikłania?
•  Jak pokonać wszystkie trudności związane z chorobą, gdy planuje się ciążę, oczekuje się dziecka lub kiedy karmi się piersią?

W poradniku w prosty i rzetelny sposób przedstawiłam najważniejsze informacje na temat choroby Hashimoto. Mam nadzieję, że pomogą one w zrozumieniu istoty schorzenia, dzięki czemu pacjenci będą świadomie i bez obaw poddawać się terapii.

Katarzyna Ślubowska ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. W 2004 r. rozpoczęła pracę w Klinice Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. W toku ścieżki zawodowej i naukowej uzyskała dwie specjalizacje (z interny i nefrologii) oraz tytuł doktora nauk medycznych. Od 2017 r. głównym miejscem jej pracy jest poradnia rodzinna. Jest cierpliwym, wsłuchującym się w pacjentów lekarzem.

Kategorie: Hobby i Poradniki