Biedronka rozpieszcza czytelników Letnim Kiermaszem Książki

Biedronka rozpieszcza czytelników Letnim Kiermaszem Książki

Przegląd

Biedronka po raz kolejny zachęca do letniego wypoczynku z książką w ręku. Pokazuje, że w upragnione dni urlopu, podczas długich podróży czy godzin spędzonych na plaży, warto nadrobić lekturę najciekawszych pozycji. 22 lipca w Biedronce ruszył Letni Kiermasz, w ramach którego klienci mogą zakupić książkę za jedyne 9,99 zł. W sumie w sieci podczas tej akcji do wyboru będzie ponad 400 tytułów.

Pod koniec lipca każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie w Biedronce. Na półkach sieci dostępna jest szeroka oferta książek dla dzieci oraz pozycje obowiązkowe dla fanów kryminałów, literatury obyczajowej, historycznej i młodzieżowej. W ofercie znajdują się książki znane i lubiane np. Życie na pełnej petardzie ks. Jana Kaczkowskiego, klasyki literatury, prace współczesnych i nagradzanych autorów – Zygmunta Miłoszewskiego, Jamesa Pattersona czy Ricka Riordana. Dla tych, którzy śledzą plebiscyty na najlepszą książkę lub autora, Biedronka również przygotowała ciekawą ofertę – tylko za 9,99 zł można kupić m.in debiut Hanyi Yanagihary Ludzie na Drzewach, która za swoje późniejsze dzieło zdobyła Nagrodę Bookera.

W Biedronce zdajemy sobie sprawę z ogromnej roli, jaką odgrywa czytanie. Z tego właśnie względu już kilka lat temu postawiliśmy na promowanie książek. Dzięki takim akcjom jak Letni Kiermasz Książki chcemy pokazać Polakom, że czytanie nie musi odbywać się dużym kosztem. Dodatkowo na nasze półki każdego tygodnia wchodzi nowa oferta, więc w Biedronce każdy może znaleźć coś dla siebie. Bartłomiej Jarzyna, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w Biedronce.

W ramach Letniego Kiermaszu Książki promocją objętych jest aż 418 tytułów. Biedronka już od 2009 roku prowadzi regularną sprzedaż książek. W ciągu ostatnich trzech lat sieć sprzedawała rocznie średnio ok.12 mln ich egzemplarzy. Biedronka podejmuje też szereg działań popularyzujących czytelnictwo. Wśród najważniejszych inicjatyw warto wspomnieć o organizowanym od 2015 r. konkursie na książkę dla dzieci „Piórko” czy efektach akcji lojalnościowej „Gangu Słodziaków”, w ramach której do rąk klientów trafiło ponad milion książek opowiadających o przygodach leśnych zwierząt. Biedronka regularnie wspiera również ogólnopolskie wydarzenia promujące czytelnictwo m.in. projekt „Książka na św. Jana”.

Oferta książek w ramach Letniego Kiermaszu trwa do 3 sierpnia lub do wyczerpania zapasów. Asortyment różni się w zależności od sklepu. Więcej informacji na temat aktualnej oferty Biedronki i Letniego Kiermaszu znajduje się na stronie internetowej.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Biedronka