Sebastian Fitzek – mistrz psychologicznej gry, autor numer 1 w Niemczech – po raz pierwszy w Polsce!

Przegląd

 

Autor „Pasażera 23” – najbardziej przerażającego thrillera psychologicznego od czasu „Milczenia owiec” – będzie promował swój najnowszy bestseller numer 1 „Pacjent”. Jedyna okazja, by spotkać się z pisarzem, porozmawiać i otrzymać autograf w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu!

Dołącz do wydarzeń na Facebooku, aby być na bieżąco z aktualnościami.
Na spotkania autorskie wstęp wolny!

Poznań 29 maja godz. 18:00 w Pałacu Działyńskich w Bibliotece Kórnickiej PAN, Ul. Stary Rynek 78

https://www.facebook.com/events/2263054277355982/

Warszawa 30 maja 18:00 w księgarni Świat Książki – Hala Koszyki

https://www.facebook.com/events/317225112291231/

Wrocław 1 czerwca 15:30 w Starym Klasztorze, Ul. Purkyniego 1. Autor jest gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

https://www.facebook.com/events/298721817720905/

 

Fitzek2_cr_rechte_FinePic_Muenchen_Fotograf_H_Henkensiefken

Sebastian Fitzek – autor numer 1 w Niemczech, mistrz thrillerów psychologicznych wydawanych w 33 krajach.

Każda powieść Fitzka – „Terapia”, „Pasażer 23”, „Łamacz Dusz”, „Przesyłka”, „Ostatnie dziecko”, „Odprysk”, „Odcięci”, „Lot 7a”, „Noc Ósma” – zajmuje przez wiele miesięcy 1. miejsce na listach bestsellerów i osiąga milionowe nakłady. W samych Niemczech sprzedano ponad 11 000 000 egzemplarzy, w Polsce ponad 100 000. Kilka zekranizowano, wiele doczekało się adaptacji teatralnych i telewizyjnych.

Urodzony w Berlinie w 1971 roku, Sebastian Fitzek najpierw studiował weterynarię, potem przeniósł się na prawo, uzyskał doktorat z prawa autorskiego – a następnie, zamiast rozpocząć praktykę w kancelarii prawnej, zatrudnił się w radio. Został dyrektorem ds. rozrywki i redaktorem naczelnym Berliner Rundfunk, opracowywał koncepcje programów telewizyjnych, założył własną firmę świadczącą usługi konsultingowe w zakresie zarządzania, był członkiem zarządu w RTL 104.6 Berlin (gdzie nadal ma swoje miejsce do pracy). W 2006 r. zapracowany prawnik i dziennikarz opublikował swój pierwszy thriller Terapia, którego fabułę wymyślił w kolejce do lekarza. „Terapia” stała się bestsellerem numer 1 i od razu została wydana w 29 krajach. A „The Times” napisał, że Sebastian Fitzek jest „mistrzem psychologicznej gry”. Od tego czasu napisał kolejne 16 thrillerów. Wszystkie przez wiele tygodni znajdowały się na 1. miejscu list bestsellerów Der Spiegel.

Z łącznym nakładem jedenastu milionów sprzedanych egzemplarzy, Sebastian Fitzek jest nie tylko najbardziej utytułowanym i popularnym autorem thrillerów w Niemczech, ale także jednym z niewielu, którego książki są publikowane w USA i Wielkiej Brytanii oraz w 31 innych krajach. Niektóre z jego prac zostały już sfilmowane i zaadaptowane jako sztuki. Nie tylko czytelnicy uwielbiają jego thrillery, ale także krytycy: autor otrzymał Europejską Nagrodę Kryminalną i tym samym znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych twórców kryminałów.

Sebastian Fitzek jest pisarzem, który lubi brać czynny udział w promocji swoich książek i osobiście kontaktować się z fanami. Odpowiedział drogą mailową na ponad 40 000 zapytań czytelników, jest aktywny na wszystkich kanałach mediów społecznościowych, a jego wieczory autorskie to wspaniałe widowiska, często na ogromnym stadionach. Jest również pożądanych i lubianym gościem talk show wszystkich niemieckich programów telewizyjnych. Nic dziwnego, bo jest nie tylko wyjątkowym pisarzem, ale i niezwykle ujmującym, miłym, skromnym a przy tym niezwykle medialnym człowiekiem.

 

„THRILLERY FITZKA SĄ PRZERAŻAJĄCE.” HARLAN COBEN

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia