OLGA, najnowsza powieść Bernharda Schlinka 21 maja w księgarniach!

Przegląd

Autor międzynarodowego bestsellera pt. “LEKTOR” w swojej nowej powieści ponownie dotyka bolesnej historii Niemiec. „Gdy pracowałem nad Olgą dużo myślałem o mojej matce chrzestnej, która była nauczycielką w Trzeciej Rzeszy. Siedemnaście razy przenoszono ją ze szkoły do szkoły, bo nie chciała uczyć o pseudonaukowych  nazistowskich teoriach rasowych” – mówił w wywiadzie radiowym Bernhard Schlink.

Powieść ukaze się 21 maja!

 

Już 28.05, o godz. 18.00  zapraszamy na spotkanie z autorem do Instytutu Goethego przy ul. Chmielnej 13A. Poprowadzi je Sylwia Chutnik.

 

Kobieta, która walczy, i mężczyzna, który marzy.

Życie między rzeczywistością, tęsknotą i buntem.

 

Wioska na Pomorzu. Olga jest sierotą, Herbert synem właściciela ziemskiego. Zakochują się w sobie i mimo oporów jego rodziców próbują być razem, nawet gdy ona zostaje nauczycielką w Prusach Wschodnich, a on eksploruje świat. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa.

Olga to rozpięta od końca XIX do początków XXI wieku, od Niemna po Neckar opowieść o  silnej, mądrej kobiecie, która jest świadkiem, jak nie tylko jej ukochany, lecz cały naród traci związek z rzeczywistością. Centralnym pytaniem jej życia staje się: Dlaczego Niemcy myślą w zbyt wielkich kategoriach? Zawsze i wciąż?

 

 

BERNHARD SCHLINK (ur. 1944)  jest czynnym prawnikiem i profesorem prawa, wykładowcą uniwersyteckim. Sławę przyniosła mu powieść Lektor z  1995 roku, sfilmowana w 2009 przez Stephena Daldry’ego, przetłumaczona na 55 języków i wyróżniona licznymi nagrodami w Niemczech i za granicą. DW REBIS spośród jego utworów opublikował Lektora oraz Kobietę na schodach. Olga to najnowsza powieść Schlinka, bestseller „Der Spiegel” sprzedany do 22 krajów.

 

„Książka o wielkiej miłości, tak porywająca i przerażająca jak panorama niemieckiej historii”.

Angela Wittmann „Brigitte”, Hamburg

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis