Media Rodzina poleca mroczne i wciągające powieści

Przegląd

Media Rodzina poleca dwie mroczne i wciągające nowości. Pierwsza z nich to inspirowana „Alicją w Krainie Czarów” niepokojąca, baśniowa powieść „Hazel Wood” Melissy Albert. Książka zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z zagranicznych list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci „Niezgodnej”. Kristin Cashore, nagradzana autorka serii Wybrańcy, powiedziała o Hazel Wood, że „to książka przerażająca i przykuwająca uwagę, pełna niespodzianek, które trudno przewidzieć. Wspaniale napisana baśń à rebours”.

 

Z kolei fanów kryminałów ucieszy wiadomość o nowej powieści Nele Neuhaus, autorki znanej i lubianej w Polsce. W „Dniu Matki”, którego premiera odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki, komisarze Pia i Olivier zajmą się sprawą zabójstwa osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha, na którego posesji znajdą… szczątki kilku kobiet. Spróbują rozwiązać zagadkę przeszłości Theodora i jego żony, a w sprawie jak zwykle będzie więcej pytań niż odpowiedzi.

Przypominamy również o wizycie Nele Neuhaus w Polsce – autorka odwiedzi Warszawę w dniach 24-26 maja, spotka się fanami na targach – w piątek 24 maja o godzinie 17.00 i w sobotę 25 maja o godzinie 13.00 na stoisku wydawnictwa Media Rodzina – 15H.

 

Melissa Albert, Hazel Wood

 

przekład: Krzysztof Puławski

376 stron

oprawa twarda

 

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „trzymaj się z dala od Hazel Wood”.

Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

 

 

Nele Neuhaus, Dzień Matki

 

przekład: Anna i Miłosz Urbanowie

728 stron

oprawa miękka ze skrzydełkami

 

Rodziny się nie wybiera. Ale rodzina może wybrać ciebie.

 

Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają  na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy Reifenrath był seryjnym mordercą? W oczach sąsiadów on i jego żona Rita stanowili książkowy przykład rodziny zastępczej, oferującej dzieciom pozbawionym opieki dom pełen miłości. W wyniku śledztwa na jaw wychodzą jednak mroczne fakty.

Kiedy kolejna kobieta przepada bez wieści, Pia mobilizuje wszystkie siły, by ją odnaleźć. Czy funkcjonariusze zdążą rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno? Czas jak zwykle działa na ich niekorzyść, ale muszą zrobić wszystko, żeby zdążyć przed Dniem Matki!