VII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej

Przegląd

13 maja br., w ramach Tygodnia Bibliotek, Toruński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu, organizuje VII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej . Coroczna impreza, mająca za zadanie promować wydawnictwa regionalne dotyczące Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Warmii, Mazur, Powiśla i województwa kujawsko-pomorskiego, odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu i przed budynkiem Biblioteki. Na Kiermasz zgłaszają się wydawcy z Pomorza Gdańskiego, Powiśla i województwa kujawsko-pomorskiego.

W promocyjnych cenach będzie można zakupić wartościowe wydawnictwa, które nierzadko trudno znaleźć w księgarniach. Po wypełnieniu ankiety, przy stoisku organizatora Kiermaszu, będzie można otrzymać bezpłatnie m.in. najnowszy numer Tek Kociewskich.

Oficjalne otwarcie VII Toruńskiego Kiermaszu Książki Regionalnej przewidziane jest na godz. 11.00, hol główny.

Wydarzenia towarzyszące, sala audytoryjna nr 8:

9.45 – 11.00 – promocja książki Sylwii Grochowiny i Katarzyny Kąckiej, „Polityka niemieckich władz okupacyjnych na Pomorzu Gdańskim. Dokumentacja wybranych problemów, Toruń: Wydawnictwo Naukowe UMK, 2018

11.30 – 13.00 – promocja książki Waldemara Mierzwy, Zrozumieć Mazury, Dąbrówno: Wydawnictwo Retman, 2019

13.15 – 14.30 – premiera książki Katarzyny Tomkowiak, Biblioteki w Toruniu i Podgórzu w latach 1920-1939, Toruń: ToMiTo, 2019

17.00 – 18.30 – dyskusja o książce Miejsca dla kultury i rozrywek: idee, architektura, ludzie, red. Katarzyna Kluczwajd, Michał Pszczółkowski, Toruń: Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, 2019 wydanej w ramach serii Toruńskie zabytki młodszego pokolenia. Będzie to premiera książki.

 

więcej www.facebook.com

 

Regulamin

Kategorie: Targi krajowe