Jennie Rooney, „Tajemnice Joan”

Przegląd

Na podstawie powieści powstał film z Judi Dench i Sophie Cookson w rolach głównych

Nietypowa powieść szpiegowska o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu…

 PREMIERA 29 maja 2019

Cambridge roku 1937 pełne jest idei i idealistów, a Joan, która dotąd nie obracała się w wielkim świecie, jest nimi wprost oczarowana. Znajomość z przebojowymi Sonią i Leo, studentami rosyjskiego pochodzenia, coraz bardziej się zacieśnia, ale gdy lata uniwersyteckie dobiegają końca i rozpoczyna się dorosłe życie, trudno jest pozostać lojalnym w stosunku do dawnych przyjaciół.

Niemal siedemdziesiąt lat później Joan Stanley zostaje oskarżona o zdradę państwową i przekazywanie ściśle tajnych informacji Sowietom. Kobieta utrzymuje, że jej decyzja była podyktowana osobliwymi czasami wojny.

Joan Stanley skrywa tajemnicę.

Przez pięćdziesiąt lat była kochającą matką, czułą babcią, we wtorkowe popołudnia adeptką malowania akwarelami, a w czwartkowe uczestniczką zajęć tanecznych. Aż do pewnego słonecznego wiosennego poranka… Ktoś bowiem odkrył jej latami tajoną tożsamość.

Joan Stanley była szpiegiem.
Wciągająca powieść o szpiegach, lojalności poddanej próbie i niebezpiecznych konsekwencjach dobrych intencji. „Publishers Weekly”
Rooney stworzyła wspaniałą narrację; z elegancją przedstawiła kobietę wiodącą szczęśliwe i spokojne życie do czasu, gdy MI5 zapukała do jej drzwi. „Kirkus Review”

 

Tytuł: Tajemnice Joan

Tytuł oryginału: Red Joan

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

Autor: Rooney Jennie

ISBN 978-83-8110-668-9

Liczba stron 424

Format 143X205 mm

Oprawa broszura ze skrzydełkami

Premiera 29 maja 2019

Wydanie I

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga