Goethe-Institut zaprasza na spotkanie pt. Sztuka odpowiadania na hejt

Goethe-Institut zaprasza na spotkanie pt. Sztuka odpowiadania na hejt

Przegląd

Goethe-Institut zaprasza  serdecznie na spotkanie pt. Sztuka odpowiadania na hejt

16.05.2019, 18:00

Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Warszawa

Wstęp wolny/ z tłumaczeniem symultanicznym

Hasnain Kazim czyta fragmenty swojej książki: „Post von Karlheinz. Wütende Mails von richtigen Deutschen – und was ich ihnen antworte“, Penguin Verlag 2018 (Listy od Karlheinza. Wściekłe mejle od prawdziwych Niemców i co im odpowiedziałem.

Prowadzenie: Aleksandra Sobczak, redaktorka naczelna Gazety Stołecznej oraz Wyborcza.pl Warszawa

Hasnain Kazim, urodził się w 1974 roku w Oldenburgu jako syn indyjsko-pakistańskich migrantów. Niemiecki dziennikarz i autor, od 2004 pisze dla SPIEGEL ONLINE i tygodnika SPIEGEL, od 2009 jako korespondent zagraniczny w Islamabadzie w Pakistanie i w Turcji w Stambule, aktualnie w Wiedniu. Jest laureatem nagród CNN Journalist Awards 2009, Medienpreis Goldener Kompass 2015, a w 2016 roku Medium Magazin przyznał mu trzecie miejsce w kategorii „dziennikarz roku”.

Codziennie Hasnain Kazim dostaje pełne nienawiści listy od czytelników. Zamiast je usuwać dziennikarz zaczął na nie odpowiadać – błyskotliwie i dowcipnie. Na tej kanwie powstała książka, która dowodzi, że na maile z hejtem należy reagować – Hasnain Kazim pisze: „Gdy milczymy, dajemy przyzwolenie na nienawiść. Tak więc, rozmawiajmy!“

Kategorie: Wydarzenia