Filmowe czytanki – PRAZIOMEK – 28.04.2019

Przegląd

28 kwietnia (niedziela) godz. 11.00

Kino Atlantic oraz Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

FILMOWE CZYTANKI

dla maluszków, tych starszych i całkiem dorosłych…

Projekcja filmu pt. Praziomek
oraz
prezentacja książki pt. Niezwyczajne zawody

oraz animacje prowadzone przez animatorów z Mysich Harców

Fragmenty książki przeczyta Grażyna Wolszczak

 

 

 

Praziomek

Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć! Po pierwsze: zaproszenie było podstępem. Po drugie: jego autor to… niestety tego nie możemy zdradzić. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

 

 

Niezwyczajne zawody

Rodzina Andrzeja jest niezwykła. Jej członkowie kochają to, co robią, a wykonują doprawdy ciekawe zawody! Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Nic dziwnego, że Andrzej nie wie jeszcze, kim będzie, kiedy dorośnie…

Dzięki tej książce poznasz wiele ciekawych faktów o mniej znanych profesjach i o tym, jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.

Ałła Gutniczenko – urodzona w Bohusławiu na Ukrainie. Absolwentka Białocerkiewskiego Narodowego Uniwersytetu Agrarnego o specjalizacji ekologia. Szczęśliwa matka dwójki dzieci.

Julia Kołomojec – graficzka i ilustratorka. Aktualnie pracuje w technologii grafiki komputerowej. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Plastycznych i Architektury w Kijowie.

 

Cena biletu bez względu na wiek to 14 zł

 

Od 24 lutego w dwie niedziele w miesiącu proponujemy tematyczne spotkania z książką i projekcje w Kinie Atlantic dla dzieci i dorosłych.

Łączymy zabawę z edukacją, czytanie z filmem, gry planszowe z zagadkami, malowanie ze śpiewaniem, gotowanie ze sklejaniem oraz inne animacje i wariacje.

Są zabawy, warsztaty, prezentacje, projekcje, rozmowy i wiele innych niespodzianek!

Zawsze towarzyszą naszym spotkaniom rożni goście: autorzy książek „Naszej Księgarni”, aktorzy, czy ilustratorzy.

Gospodarzem Filmowych czytanek jest Artur Wolski

Rozpocznij z nami dzień z energią!
Rozpocznij z nami dzień z filmem!
Rozpocznij z nami dzień z książką!

Możesz przyjść na same warsztaty czy zajęcia, albo tylko na sam film!

Najlepiej połącz przyjemne z przyjemnym, czyli zajęcia warsztatowe, czytanie i film!

Już teraz zarezerwuj sobie niedziele w naszym kinie.

Pamiętaj, że będzie możliwość kupienia książki w atrakcyjnej cenie i zdobycia autografów zaproszonych Gości Specjalnych.

Kategorie: Wydarzenia