Zapraszamy na promocję książki „W związku z inteligencją emocjonalną”

Przegląd

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na promocję książki Magdaleny Śmiei zatytułowaną „W związku z inteligencją emocjonalną. Rola inteligencji emocjonalnej w relacjach społecznych i związkach intymnych”

W dyskusji towarzyszącej promocji wezmą udział:
dr Agata Blaut (Instytut Psychologii UJ)
dr Anna Czarna (Instytut Psychologii Stosowanej UJ)
Paulina Szwed (Instytut Psychologii UJ)
oraz Autorka

Pod koniec lat 90. inteligencja emocjonalna (IE) wydawała się pojęciem, które zrewolucjonizuje dziedzinę psychologii różnic indywidualnych. Ogromna popularność tej koncepcji wynikała przede wszystkim z przekonania, że rozwijanie IE poprawi funkcjonowanie ludzi w wielu sferach życia, od prywatnego po zawodowe.
Czy jednak rzeczywiście to IE, a nie IQ, decyduje o sukcesach i osiągnięciach? Kiedy zdolności emocjonalne przydają się w bliskich związkach? W jakim stopniu zachowania ludzi są zdeterminowane różnicami indywidualnymi, takimi jak poziom inteligencji emocjonalnej, narcyzmu czy lęku i depresyjności, a w jakim zależą od motywacji? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć z pomocą badaczek zajmujących się przywołanymi dziedzinami psychologii.

Spotkanie odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Jagiellońskiej

https://www.facebook.com/events/334625127171142/

Kategorie: Wydarzenia