Komiksy i powieści graficzne w Wydawnictwie Marginesy. Znamy pierwsze tytuły

Komiksy i powieści graficzne w Wydawnictwie Marginesy. Znamy pierwsze tytuły

Przegląd

Pod koniec kwietnia wydawnictwo Marginesy rozpocznie publikację komiksów i powieści graficznych. Tytuły te wzbogacą dotychczasową ofertę, uzupełniając ją zgodnie z przyjętą linią programową o biografie, pozycje popularno-naukowe, historyczne czy obyczajowe. Docelowo w Marginesach ma się ukazywać kilkanaście komiksów rocznie.

Według Hanny Mirskiej-Grudzińskiej, redaktor naczelnej, to szansa rozwoju portfolio wydawnictwa w nowym kierunku, możliwość dostarczenia czytelnikom ciekawych historii w innej formie.

„Wprowadzając do planu wydawniczego Marginesów komiksy – nie ukrywając ich pod inną nazwą i logo – po raz kolejny zabieramy czytelników w nową podróż. Podróż po ekscytującym świecie powieści graficznych, gwarantującą niezwykłe emocje i doświadczenia” – komentuje.

Za linię wydawniczą komiksów i powieści graficznych w wydawnictwie Marginesy odpowiedzialny będzie Szymon Holcman, od lat związany z branżą jako współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu.

„Swoją znajomość komiksowego rynku chciałbym wykorzystać, by w Marginesach prezentować komiksy, które czytelnikowi znającemu książki tego wydawnictwa pozwolą odkryć nową formę opowiadania o fascynujących go tematach. Formę równie fascynującą” – tłumaczy Szymon Holcman.

Już pod koniec kwietnia ukażą się dwa pierwsze tytuły:

• „Artemizja” Tamil Baudouin i Nathalie Ferlut w tłumaczeniu Olgi Mysłowskiej, czyli fascynująca historia barokowej artystki, Artemizji Gentileschi, która jako pierwsza kobieta została przyjęta do florenckiej Akademii.
• „Neurokomiks” Hany Roš i Matteo Farinellego w tłumaczeniu Jacka Koniecznego – podróż przez ludzki mózg i historia badań nad tym organem. Książka była najlepiej sprzedającym się tytułem w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobrow.

KOLEJNE PLANOWANE TYTUŁY W OFERCIE:

Audubon. Na skrzydłach świata, Jérémiego Royera i Fabiena Grolleau, tłumaczenie Olga Mysłowska, premiera 22 maja

Tetris. Ludzie i gry, Boxa Browna, tłumaczenie Marcin Wróbel, premiera 22 maja

 

 

Kategorie: Wydarzenia